iOS 7'ye Oranla Yeni Geliştirilen iOS 8 Daha Fazla Çöküyor

iOS 7'ye Oranla Yeni Geliştirilen iOS 8 Daha Fazla Çöküyor

Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte geliştirdiği yeni işletim sistemi iOS 8, diğer sürümlerine oranla oldukça sıkıntılı bir paket oldu. Milyonlarca Apple kullanıcısı Apple'ın acil olarak iOS 8'deki hataları gidermesini istiyor.

iOS 8, Apple tarafından geliştirilen birçok cihaz için güncellenebilir halde yalnız çok eskide kalan iPhone 4 gibi cihazlar bu güncellemeden faydalanamıyor. Birçok yeniliği içerisinde taşıyan iOS 8, yeniliklerinin yanı sıra sürekli ortaya çıkan yeni sorunlarıyla gündeme gelmeye başladı. Daha önce güvenlik açıkları ve çeşitli teknik sorunlar yüzünden Apple'a sitemde bulunan kullanıcılar bu durumdan artık iyice bıkmış durumda.

İşletim sistemlerini birbiriyle kıyaslamak teknoloji editörleri için oldukça popüler bir yöntem. Bazıları bu kıyaslamayı yaptı ve onlara göre daha önce yayınlanan iOS 7'nin yeni işletim sistemi iOS 8'e oranla daha iyi. Bunun en gözle görülür kanıtını ise sık yaşanan çökmeler olarak gösterdiler. iOS 8, iOS 7'ye oranla daha sık çöküyor ve sürekli sorun çıkartıyor.

iPhoneların iOS 7'ye kıyasla çökme oranları:

  • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus: yüzde 2.63
  • iPhone 4S, 5, 5S: yüzde 3.57

Yukarıdaki tabloya göre iOS 8 ortalama yüzde 3.56 çökme oranı gösterirken iOS 7, sadece yüzde 2 çökme oranını gösteriyor.

Başarılı bir işletim sistemi olan iOS 8 zamanla kalitesini arttıracaktır ama ilk güncellemeler yapıldığı için bu tür sorunların olması oldukça doğal. Apple, iOS konusunda acemi bir geliştirici değil ve bizce şirket iOS 8'in hatalarını kısa sürede kapatacak.

iOS 8'den iOS 7'ye Nasıl Geri Dönülür?

iOS 8 için En İyi 5 Klavye Uygulaması

YORUMLAR