iOS 8 Eski iPhonelar için Hayal Kırıklığı Yarattı

iOS 8 Eski iPhonelar için Hayal Kırıklığı Yarattı

Eğer yeni çıkan iPhone 6'yı satın almayı düşünmüyorsanız ve eski nesil bir iPhone telefona sahipseniz iOS 8'e geçmeden biraz beklemeniz ve tekrar düşünmeniz gerekebilir. Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz günlerde görkemli bir etkinlikle iOS 8'i ve yeni mobil işletim sisteminin özelliklerini kullanıcılara tanıtmıştı. iPhone 6 ile birlikte ortaya çıkan iOS 8'in doğal olarak daha yüksek donanımsal özelliklere sahip yeni nesil iPhone'lar için geliştirildiği düşünülebilir. Bu tahminin ne derece doğru olduğunu kanıtlamak için ise eski nesil iPhonelar üzerinde testler yapılarak iOS 8 bir önceki iOS versiyonu iOS 7 ile karşılaştırılmış.

Bir iPhone 4S üzerinde yaptılan testte iOS 7.1.2 ve iOS 8 karşılaştırılmış ve sonuçlar kıyaslanmış. Bu testlerde Safarinin açılma hızı iOS 8'de yaklaşık 1 saniye kadar artmış. Benzer şekilde telefonun kamerası ve ayarlar bölümü de iOS 8'de daha geç açılıyor. Bütün bunların yanında iPhone 4S'te animasyonlar daha yavaş gösteriliyor ve takılmalar yaşanıyor. Genel olarak değerlendirildiğinde iOS 8 iPhone 4S'te hem görsel hem de performans olarak yavaşlamaya neden olmakta.

iPhone 4S kullanıclarının telefonları iOS 8 ile performans kaybına uğrayacak olsa da iOS 8 için geliştirilmiş yeni uygulamaları çalıştırabilecekler. Fakat iOS 8 için geliştirilen oyunları denemeyi düşünüyorsanız çok da umutlanmamanız iyi olacaktır; çünkü bu oyunlar yeni iPhonelerda bulunan 64 Bit işlemciler ve gelişmiş grafik donanımları temel alınarak geliştiriliyor.

iPhone 6 Plus Parçalarına Ayrıldı

YORUMLAR