iOS 8.0.1 Güncellemesi Geri Çekildi

iOS 8.0.1 Güncellemesi Geri Çekildi

Apple'ın ilk iOS 8 güncellemesi hüsranla sonuçlandı. Bir özelliği düzelteyim derken diğerlerini bozan Apple'a kullanıcılar ateş püskürüyor!

HealthKit sorununu çözmek için yayınlanan iOS 8.0.1 güncellemesi, cihazların çekim gücünü düşüren ve TouchID'yi devre dışı bırakan bir kabusa dönüştü. Çarşamba sabahı duyrulan güncellemenin, HealthKit yazılımını kullanarak sağlık verilerini depolayan uygulamaları eklerken diğerlerinin mağazadan silinme sorununu çözmesi bekleniyordu. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamaların App Store'dan silinmesine bir çözüm ararken telefon için en gerekli olan operatöre bağlanma özeliğini bozdu. Sabırsızlıkla güncellemeyi yükleyenleri bekleyen kötü sürpriz, başta Twitter olmak üzere forum ve sosyal ağları şikayetlerle doldurdu.

Gelen şikayetler üzerine güncellemeyi geri çektiğini duyuran Apple, 8.0.2 sürümü üzerinde çalıştıklarını ve önümüzdeki günlerde yayınlayacaklarını açıklarken, bu süre içinde kullanıcılara telefonlarını iOS 8 sürümüne geriletme önerisinde bulundu.

Nasıl yapacağınızı kısaca anlatacak olursak; iTunes'un son sürümünü kullandığınızdan emin olduktan sonra telefonunuzu iTunes'a bağlayın. Telefonun bir yedeğini servisi kullanarak bilgisayara aktardıktan sonra, bilgisayara iOS 8 dosyasını indirip Mac'de Option tuşuna diğer bilgisayarlarda Shift tuşuna basın. Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayarak yükle komutuna basın.

Daha ilk günlerinde yamaya döndüğü konusunda eleştirilen işletim sisteminin yeni sürümü için bizim önerimiz güncellemeleri indirmeden önce medyadan bir sorun olmadığına dair haberleri takip etmeniz ve emin olduktan sonra güncellemeyi yüklemeniz. iOS 8'i geri yüklemek için daha ayrıntılı bir yönlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız blog yazılarımızı takip edin.

iOS 8'den iOS 7'ye Nasıl Geri Dönülür?

iOS 8 Batarya (Pil) Sorunu İçin Çözümler

iPhone 6 Bükülüyor Mu?

iPhone Kameralarının Kalitesi Nasıl Değişti?

iOS 7'ye Oranla Yeni Geliştirilen iOS 8 Daha Fazla Çöküyor

YORUMLAR