iOS 8.1 de Sorunlu Çıktı!

Apple’ın iOS 8'de bulunan sorunlara çözüm olarak yayınladığı iOS 8.1 güncellemesi de sorunlara yol açtı.

iOS 8.1 de Sorunlu Çıktı!

Apple’ın hata düzeltmeleri içeren yeni güncellemesi iOS 8.1, yeni sorunlara yol açtı. Detaylar haberimizin devamında.

iOS 8’deki önemli sorunları çözmek için yayınlanan iOS 8.1 güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar ve geliştiriciler, uygulamaların kilitlenmesinden şikayet ediyor.
Geliştiricilerin bir araya geldiği Awkward Hare web sitesinde yer alan bilgiye göre, iOS 8.1’de iCloud'u destekleyen hizmetler kilitlenebiliyor. Hatta bazı uygulamalar başlatıldığında birkaç saniye donuyor, kullanırken kilitlenebiliyor ya da tamamen çöküyorlar. Sorunu çözmenin yolu da uygulamayı yeniden başlatmaktan, tekrar yüklemekten veya iCloud hesabını tekrar bağlamaktan geçiyor.

Karşılaşılan sorunların cihazlarla ilgisinin olmadığını, sorun çözülene kadar sözkonusu uygulamaların güncelleme almalarını beklemekten başka çare olmadığı söyleniyor. Ayrıca, iOS 8.1’de kablosuz ağ ile ilgili sorunlar yaşayanlar da bulunuyor. Bazı kullanıcılar, Wi-Fi bağlantısının çok yavaş olduğunu söylerken, bazıları da kopma sorunu yaşadıklarını belirtiyor.

Apple, henüz bu sorunla ilgili bir açıklama yapmadı. Kullanıcılar ise Apple tarafından soruna çözüm üretilmesini bekliyorlar.

Google, Bookmark Manager Eklentisini Yayınladı

YORUMLAR