iOS 8.1 ile iCloud'a Fotoğraf Desteği Geliyor

iOS 8.1 ile iCloud'a Fotoğraf Desteği Geliyor

Apple'ın bu zamana kadar çıkardığı en sorunlu işletim sistemi olan iOS 8'deki birçok hatayı düzeltip, yeni özellikler getirmesi beklenen iOS 8.1 sayesinde iCloud'da fotoğraf desteğine kavuşacak.

Geçtiğimiz günlerde Mac kullanıcıları tarafından beklenen OS X Yosemite'i çıkaran ve her hangi bir ciddi sorun ortaya çıkmadığı için iOS 8 sonrasında yaşanan güven kaybını biraz olsun toparlayan Apple, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

OS X Yosemite, yeni iMac ve Mac Mini'nin tanıtıldığı etkinlikte iOS 8.1'in bugün, yani 20 Ekim'de indirilmeye sunulacağını belirten Apple, iCloud tarafında da ufak bir güncelleme yapacak.

Bir süredir söylenti olarak dolaşan iCloud'un web sürümüne iOS 8.1 ile beraber 'fotoğraf' desteği gelecek. Böylece Apple kullanıcıları çektikleri fotoğrafları iPhone, iPad ve Mac'in yanı sıra internet tarayıcısı üzerinden görüntüleyip, düzenleyebilecekler.

iCloud ile kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatan Apple, fark edilebileceği gibi erişebilirlik anlamında eskisine kıyasla daha fazla imkan sunmaya başladı. Kişiler, Takvim, Notlar gibi önemli ve sık kullanılan uygulamalardan sonra Fotoğraf özelliği de kullanıcıların oldukça fazla işine yarayacak gibi görünüyor.

Eğer yeni özelliği hemen denemek isterseniz bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

iPad Air 2 ve iPad Mini 3, ön siparişe açıldı

YORUMLAR