iOS 8.1.3 Güncellemesi Geldi!

iOS 8.1.3 Güncellemesi Geldi!

Dünyadaki bütün akıllı telefon markaları bir yana dursun, Apple'ın yeri ve köşesi hep ayrıdır ve bu yanıtı hemen herkesten duyabilirsiniz. Elbette Apple bu eşsizliğini çok büyük ölçüde stabil olarak çalışabilen akıllı telefon pazarındaki tek işletim sistemi sayabileceğimiz iOS'a borçlu. İşletim sistemini sürekli yenileyen ve geliştiren Apple, en son 9 Aralık'ta iOS 8.1.2'yi kullanıcılarına sunmuştu. Ardından, dün hata düzeltmeleri içeren iOS 8.1.3'ü yayınladı.

Apple, Haziran ayında düzenlenen WWDC'de tanıttığı iOS 8 işletim sistemi üzerinde çalışmalarını hala sürdürüyor. En son iPhone 4S ve iPad 2'yi de kapsayan iOS 8 güncellemesi eski nesil sayılabilecek bu iki cihazı (iPhone 4S ve iPad 2) performans açısından kötü etkiledi. Bunun ardından 17 Kasım'da iOS 8.1.1 güncellemesini yayınlayarak iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarının sorunlarına bir nebze çözüm getirebilmişti. 

Dün yayınlanan iOS 8.1.3 ise, yazılım güncellemeleri için gereken saklama alanını azaltmış. Bazı kullanıcıların Apple Kimlikleri ile ilgili -özellikle Mesajlar ve FaceTime üzerinde- yaşadıkları sorunları da düzeltmişler. 

Ayrıca iOS 8 güncellemesi ile çoklu görev hareketlerinde sorun yaşayan iPad kullanıcılarının bu sorunlarına çözüm getiren 8.1.3 güncellemesi iPad kullanıcılarını bir hayli sevindirdi.

iOS 8.1.3'ü Nasıl Yüklerim?

iOS cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek ulaştığınız ekranda güncellemenizin gelmiş olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp iTunes yardımı ile de iOS 8.1.3 güncellemenize kavuşabilirsiniz.

Uzaydan Düşen iPhone'a Hiçbir Şey Olmadı

YORUMLAR