iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi

iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi

Apple'ın bir süredir beta sürecinde olan iOS 8.2 versiyonunun 9 Mart günü düzenlenen Apple Watch etkinliğinde çıkış yapacağı duyuruldu. Apple, iOS 8.2 ile bir çok hatayı gidermek ve Apple Watch desteği sunabilmek için işletim sistemi üzerinde bir kaç aydır çalışmalarına devam ediyordu.

Bugünden itibaren indirilmeye başlanacak olan iOS 8.2'de bizleri neler bekliyor? İlk olarak bu akşam etkinlikte tanıtılan Apple Watch desteğini içerisinde barındıran yeni iOS versiyonu, bununla birlikte pek çok ufak hatanın giderilmesini içeriyor. iPhone ve iPad kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri ufak tefek sorunların ortandan kaldırıldığı iOS 8.2, bu sorunlar dışında bazı uygulama ve özelliklerde geliştirmeler de barındırıyor. Apple Watch almayı düşünmüyorsanız bile iPhone, iPad ve iPod'larınıza iOS 8.2'yi mutlaka yüklemeniz gerekiyor diye düşünüyorum.

iOS 8.2 güncellemesini iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S ve 5C, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları ile birlikte ilk jenerasyon iPad'ler hariç geriye kalan tüm iPad sahipleri indirebilecek.

Apple'ın geçtiğimiz aylarda çıkarmış olduğu sağlık uygulaması da iOS 8.2 ile birlikte pek çok gelişime uğruyor. İçerisindeki sorundaların giderilmesi ile birlikte bazı öellikleri geliştirilecek olan sağlık uygulaması artık daha kullanışlı olacak. Sağlık uygulaması dışında stabilite geliştirmeleri yapılan işletim sistemi, pek çok Apple cihaz sahibiniyaşadığı ufak dertlerden kurtaracak gbi görünüyor, fakat gerçekleri görebilmemiz için bir kaç günlük süreye ihtiyaç var. iOS 8.2 güncellemesi geldikten sonra gördüğünüz problem yada çözülen sıkıntılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple, Bugüne Kadar Üretilen En İnce MacBook'u Tanıttı

Apple Watch Ürünlerinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR