iOS 8.2 Güncellemesinden Sonra Yine Ortalık Karıştı

Apple ürünleri kullananlar iOS 8.2'den pek memnun kalmadılar, şikayetler devam ediyor.

iOS 8.2 Güncellemesinden Sonra Yine Ortalık Karıştı

Apple’ın Apple Watch’a uyumlu hale getirdiği iOS işletim sistemi 8.2 sürümüyle geçen hafta cihazlara gelmeye başladı. Ancak Apple kullanıcıları yine isyanda. Gottabemobile.com web sitesi iOS 8.2 ile olan şikayetleri toparladı ve kategorize etti. Performans, hız, batarya dayanıklılığı gibi önemli konularda kullanıcılar yine pek huzursuz, pek mutsuz.

Bazı kullanıcılar 8.2 güncellemesinden sonra iPad 4 üzerinde şarjın hızlı tükendiği şikayetlerini dile getiriyor. Bazıları iPhone 6 ile daha önce 1,5 güne kadar batarya süresi gördüğünü ancak 8.2’le birlikte bu performansın yarım güne kadar indiğini söylüyorlar.

Gelen şikayetler sadece batarya ömrü ile ilgili değil, Uygulamaların çökmesi, geç açılması veya açılmaması gibi sıkıntılarında yaşandığı gelen şikayetlerden anlaşılıyor. Gottabemobile.com web sitesinde, iPhone 6 üzerine iOS 8.2‘yi tamamen yeniden kuran bir kullanıcının, uygulama çökmeleri yaşadığı, bu yüzden eski iOS sürümüne geri döndüğünün paylaşıldığı da dikkat çekiyor.

Daha sıkıntılı kullanıcılar da var. Mesela; Wi-Fi bağlantısının kesintiye uğraması en çok şikayet alan konulardan biri. Mobil bağlantının 3G/LTE fark etmeden eskisine göre daha güçsüz kaldığı da gözlemlenmiş. Gelen şikayetler arasında yapılan iOS 8.2 güncellemesinden sonra cihazların siyah ekran verdiğini ama cihazın titreşimde çalışmaya devam ettiği de var. Bu sıkıntılar cihaz tipi fark etmeden tüm Apple ürünlerinde yaşanıyor.

Bunun yanı sıra, yeni güncellemenin cihazlarını tamamen yeniden kullanılır hale getirdiğini söyleyenler de var tabii. Bu durum gösteriyor ki çok geçmeden bir iOS 8.2.1 sürümü Apple kullanıcıları ile buluşabilir.

iOS 8.2 Nasıl İndirilir?

iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi

Apple Watch Gold Edition Değerini Hak Ediyor mu?

YORUMLAR