iOS 9 Eski Cihazlara Gelir mi?

iOS 9 Eski Cihazlara Gelir mi?

Apple'ın 8-12 Haziran tarihleri arasında San Francisco'da, Moscone West'te düzenlenecek olan WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliğinde tanıtması beklenilen iOS 9 için yeni bir söylenti daha yayılmaya başladı. Bu söylentiye göre iOS 9 eski Apple cihazlarına da gelebilirmiş.

Apple'ın mobil cihazları olan iPhone, iPad ve iPod cihazlarında kullandığı iOS yazılımı geliştirilmeye devam ederken ilk büyük değişikliği iOS 7 ile yaşamıştı. Daha sonra çıkan iOS 8 ile ufak çaplı düzenlemeler yapılarak şuanki materyal tasarımını kazanırken, bu yenilikler eski model iPhone 4 ve ilk nesil iPad kullanıcılarına sunulmamıştı. Yeni bir söylentiye göre ise iOS 9 güncellemesini alması beklenmeyen iPhone 4S ve iPad 2 modelleri bu güncellemeyi alacak. 

Bu da demek oluyor ki eğer söylentiler doğruysa iOS 9 düşük sistemlerde de rahatça çalışabilecek. Söylentiler iPhone 4 ve iPad modellerini de içine alsa da henüz bu konuda netleşmiş bir şey yok. Ancak Apple'ın eski modellerini kullanan kullanıcıları için bir güzellik yapabileceğini göz önüne alarak söylentilerin gerçeklik payı olduğunu kabul edebiliriz.

iOS 9 hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki haberlerimize göz atabilirsiniz:

Apple iOS 9'un Getireceği 7 Özellik ve Çıkış Tarihi

iOS 9 Sızdırıldı, Siri Tamamen Yeniden Yaratılıyor

YORUMLAR