iOS 9 İndirirken Hata Mesajı Alıyorsanız Çözümü Burada

iOS 9 İndirirken Hata Mesajı Alıyorsanız Çözümü Burada

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9 Türkiye için de yayınlandı. Dün akşam saat 20.00 itibariyle yayınlanan güncellemeyi almaya çalışanlar bazı sıkıntılarla karşılaştılar.

iOS 9 Türkiye’de tüm Apple cihazlara ulaştı. Ancak bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemediklerinden şikayet ediyorlar. Sorun şundan kaynaklanıyor; Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden güncellemeyi İndir ve Yükle seçildiğinde kullanıcıya bir kullanıcı sözleşmesini kabul etmesi öneriliyor. Bu sözleşmeyi kabul ettikten sonra “Güncelleme istendi…” mesajı beliriyor. Ancak bu mesajın hemen ardından aşağıdaki gibi bir hata mesajı da gelebiliyor.

 

Bu noktada endişelenmeye gerek yok. Bu mesaj mesajının sebebi donanımınızdan veya yazılımla alakalı bir durumdan kaynaklanmıyor. Sadece Apple sunucularında oluşan aşırı yoğunluk sebebiyle güncelleme talebinize karşılık verilemiyor.

Bu sorunu şöyle aşmanız mümkün, iPhone ya da iPad’inizi USB bağlantısı ile iTunes’a bağlayın. iTunes gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra telefonunuz için güncelleme olduğunu söyleyecek ve böylece güncellemeyi telefonunuz değil iTunes yapmış olacak. Bu durumda herhangi bir hata mesajı almayacaksınız. iTunes’a bağlanmadan yapmak istiyorsanız bir süre için sunucu yoğunluklarının azalmasını beklemek durumundasınız.

iOS 9 Yayınlandı! İşte Merakla Beklenen İşletim Sisteminin Özellikleri

YORUMLAR