iOS 9 İşletim Sistemi Yeni Bir iPad'in de Habercisi

iOS 9 İşletim Sistemi Yeni Bir iPad'in de Habercisi

iOS 9’un getireceği pek çok yeni özelliğin yeni bir 13 inçlik iPad’i işaret ettiği düşünülüyor. Apple uzmanlarına göre tüm bu özellikler, yeni bir cihaz için mükemmel birer ipucu olabilir.

iOS 9’un önemli özelliklerinden bazılarının yeni bir iPad 3 inç tableti işaret ettiğine dair söylentiler dolaşıyor. Özellikle çoklu pencere desteği, bu konudaki fısıldanmaların en önemli sebeplerinden biri oldu. iPad cihazlar üzerinde kullanılması planlanan bu özellik sayesinde aynı anda birden fazla uygulama üzerinde işlem yapabilmek mümkün olacak.

Apple iOS 9’da bunu birkaç yolla gerçekleştirmeyi kullanıcıları için mümkün kılıyor. Bunlardan birincisi, ana uygulamayı tam ekran kullanmaya devam ederek ikincil uygulamayı arzu edilen bir bölgeye yerleştirme yoluyla yapılabiliyor. İkincisi ise her iki uygulamayı da eşit boyutlarda yan yana çalıştırmaya imkan tanıyor.

Bu esneklikte bir yeniliğin 13 inçlik bir iPad için geliştirilmiş olma ihtimali ise Apple otoritelerinin yeni iddialarından biri oldu. Bu özelliğin yanı sıra klavye kısa yollarında yapılan yenilikler ve yeni Track-Pad klavye uygulaması (Apple, iOS 9 QuickPad ile iPad’leri Gerçek Bir Bilgisayara Dönüştürüyor) bu düşünceyi destekliyor.

İşte iOS 9 ile Uyumlu iPhone, iPad ve iPod Modelleri

iOS 9'dan Mobil Hayata Renkli Farklılıklar Getiren Küçük Dokunuşlar

iOS 9 Ne Kadar Orijinal? İşte Android'de Olan iOS 9 Uygulamaları

YORUMLAR