iOS 9, Sistem Güncellemeleri için Uygulamalarınızı Silecek

iOS 9, Sistem Güncellemeleri için Uygulamalarınızı Silecek

Apple'ın WWDC 2015 etkinliğinde tanıttığı yeni iOS sürümü iOS 9, gerekli olan sistem güncellemeleri için iPhone ve iPad'lerinizden uygulamalarınızı geçici süreyle silerek, sistem güncellemesi gerçekleştikten sonra tekrar yükleyecek.

Apple, iPhone ve iPad'leri üzerinde sırf yeterli yer yok diye sistem güncellemelerini gerçekleştirmeyen kullanıcıların sayısının fazla olduğunu anlayınca, olaya müdehale ederek iOS 9 ile birlikte güzel bir özellik getiriyor. iOS 9 sahibi kullanıcılar gerekli sistem güncellemesi yapmak istediğinde cihazlarında yer olmasa bile yapabiliyor olacak. Çünkü iOS 9, cihazlarınızda bulunan uygulamaların bazıları geçici süre ile silerek, sistem güncellemesinden sonra uygulamalarınızı geri yükleyecek.

Henüz beta aşamasında olan iOS 9'un beta 2 sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, böylece pek çok iPhone ve iPad kullanıcısının da gerekli sistem güncellemelerini yapmasını ve işletim sistemini en güncel şekilde kullanmasını sağlayacak.

Şüphesiz böyle bir özelliğin gelmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de iOS'un büyük boyutlu olması. Özellikle 16 GB hafızaya sahip olan iPhone ve iPad sahipleri, sistem güncellemesi yapmadan önce yer bulmakta zorlanıyorlar. Bunun önüne geçerek herkesin güncel iOS kullanmasını sağlayacak olan iOS 9, sonbaharda kullanıcılar ile buluşacak.

Apple'ın Yeni Kararı iPhone Tutkunlarını İkiye Böldü, İtirazlar Yükseliyor

YORUMLAR