iOS 9 Temmuz'da Açıklanacak, İşte Detaylar

iOS 9 Temmuz'da Açıklanacak, İşte Detaylar

Ayın 8’inde yapılacak olan WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) 2015’te Apple, iOS 9 hakkında bilgi verecek. Konferansta işletim sistemine göz atabilme şansı yakalamak da mümkün olabilecek. 

Temmuz ayının 8’i Apple için önemli bir tarih. Bu tarihte yapılacak olan WWDC 2015 (Worldwide Developers Conference) Konferansı hem yeni bir iPhone 6 serisine hem de iOS 9 işletim sisteminin tanıtımına gebe olabilir.

Henüz bu her ikisiyle de ilgili resmi bir onay haberi yok, ancak Apple’ın bu konferansta iPhone 6 ve Apple Watch’tan başka sunacağı yeni ürünler olabileceği beklentisi artıyor. Bu yeni ürünler de iPhone 6S ve iOS 9 işletim sisteminden başka bir şey değil.

iOS 9, daha güçlü ve tüm sisteme hakim bir Siri beklentisi taşıyor. Takvim, kontaklar ve mesajlarla daha kararlı olarak entegre edilmesi düşünülen Siri ile WWDC 2015’de tanışabiliriz.

iOS 9’un Force Touch özelliğinin bazı yeni kontrol mekanizmaları getirebileceği savunuluyor. Hem dikey, hem de yatay pozisyonlarda farklı kullanım özellikleri ortaya çıkabilir.

iOS 9 geri beslemesi yüksek bir işletim sistemi olacak. Yani eski cihaz destekleme skalası yüksek olabilir. iOS 7’den yukarı çıkamayan bazı Apple ürünlerini destekleyeceği konuşuluyor.

Tüm bunlar şimdilik hep olasılıklardan ve dedikodulardan ibaret. Daha fazlasını 8 Temmuz’da öğreneceğiz. 

iOS 9 Sızdırıldı, Siri Tamamen Yeniden Yaratılıyor

Apple iOS 9'un Özellikleri Sızdırıldı, Değişiklikler Büyük

Apple Yeni iOS Güncellemelerini Beta Test İçin Halka Açıyor

YORUMLAR