iOS 9.3 Public Beta 4 Yayınlandı

iOS 9.3 Public Beta 4 Yayınlandı

Apple'ın beta süreçlerinden birinin daha sonuna yaklaşmaya başladık. 4'üncü betası yayınlanan iOS 9.3 yakında güncelleme bölümünde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.iOS 9.3'ün muhtemelen son betası olan beta 4, WatchOS 2.2, tvOS 9.2 ve OS X 10.11.4 betaları ile birlikte hem geliştiriciler için hem de halka açık şekilde Apple tarafından yayınlandı. Beta 1'e göre daha geliştirilmiş olan yazılımda, Night Shift özelliği ve notlara parola ve parmak izi ekleme avantajları ön planda bulunuyor.

Ayrıca ülkemizde kullanımda olmasa da, artık Apple News takip ettiğiniz konular hakkında daha fazla özelleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yine ülkemizde çok sık kullanmadığımız, hatta çok randıman alamadığımız Apple Maps'ın içine benzin istasyonları, kafe, restoran bilgileri eklenmiş.

Night Shift Nedir?

Konum bilgisi ile bulunduğunuz bölgeye göre akşam olduğunda ya da sizin belirleyeceğiniz saat aralığında ekran renkleri daha canlı renklere veya daha sarartılmış renklere bürünüyor. Kullanım sonuçlarıma göre konum bilgisinden alınan saat bilgisi ile ve otomatik ekran parlaklığı ile çok güzel çalışıyor. Özellikle akşam belirli bir saatten sonra "Bu özellik şimdiye kadar neden yoktu ki?" sorusunu akıllara getiriyor.

iOS 9.3 Beta 4 Hangi Cihazlara Yüklenebilir?

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4 ve iPod Touch 5; bu saydığımız tüm Apple ürünleri yeni beta sürüm işletim sisteminden faydalanabiliyorlar.

YORUMLAR