iOS 9'dan Mobil Hayata Renkli Farklılıklar Getiren Küçük Dokunuşlar

iOS 9'dan Mobil Hayata Renkli Farklılıklar Getiren Küçük Dokunuşlar

Apple iOS 9 ile mobil hayatı kolaylaştıracak, daha proaktif hale getirecek çözümler sunuyor. İşte WWDC 2015’de açıklanan iOS 9'un pratik özelliklerinden bazıları.

Artık iPhone’unuzun kulaklığını cihaza taktığınız zaman otomatik olarak "Now Playing" ekranı karşınıza çıkıyor. Bu da yürürken ya da spor yaparken müzik dinlemek isterseniz kulaklığı taktıktan sonra müzik uygulamasını bulup açma derdinden sizi kurtarıyor.

iOS 9 bir toplantıya geç kalmamanınız için bulunduğunuz yerden kalkmanızı ve önerebiliyor. Bulunduğunuz yer ile toplantı mekanı arasındaki varış zamanını hesaplayarak size bildirebiliyor.

İOS 9 ayrıca batarya kullanımını kademeli olarak kontrol edebilen bir seçeneğini de iPhone ayarlar menüsüne getiriyor. Bu seçenekle bataryanın tam kontrolü tamamen kullanıcının inisiyatifine kalıyor.

iOS 9, telefonunuza gelen bilinmeyen numaraların kim olduğunu, nereden geldiğini de bulabiliyor. Böylece tanımadığınız numaraları cevaplayıp cevaplamamak için ikilem yaşamıyorsunuz. iOS 9 bunu yaparken e-postalarınızı tarıyor. Gelen çağrı size hiçbir zaman e-posta göndermemişse tanınmayan bir kişi olabileceği konusunda sizi uyarıyor.

Apple WWDC 2015 Konferansında en çok kullanıcı gizliliği konusunda iOS 9’un başka hiçbir işletim sistemiyle karşılaştırılmaması gerektiğinin üzerinde durdu. Kullanıcı bilgilerini hiç bir zaman, hiç bir şart altında, hiç bir kurum ya da kuruluşla paylaşmayacının altını çizdi.

İşte iOS 9’un Top 10 özellikleri.

Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

Apple App Store 1.5 Milyon Uygulamayla 100 Milyar İndirmeye Ulaştı

Apple, iOS 9 QuickPad ile iPad’leri Gerçek Bir Bilgisayara Dönüştürüyor

YORUMLAR