iOS cihazınızla 3D Animasyonlu Görüşme Yapın

iOS cihazınızla 3D Animasyonlu Görüşme Yapın

iOS cihazlarınızda artık kendi animasyon yüzünüzle görüşme yapabilirsiniz. Nito, ses ve yüz hareketlerinizle yönetebileceğiniz avatarları cebinize getirdi ve uygulaması 1 Mayıs'ta Apple'ın uygulama marketi iTunes'taki yerini aldı.

Teknolojinin bazı nimetlerinden yararlanmak için artık bir teknoloji cambazı olmamıza gerek yok. Yaygınlaşan mobil cihazları olabildiğine geniş olanaklarla kullanmamızı sağlayan uygulamalara bir yenisini de Nito ekledi. Kullandığı "instant digital cosplay" teknolojisiyle cihazınızın kamerasından aldığı ses ve görüntünüzü anında bir animasyon karakterine giydiren uygulama, video mesajlarınıza eğlence katıyor.

Kullanıcıların yüz hareketlerini algılayarak 12 farklı avatardan seçtiğiniz karaktere mimik olarak aktaran Nito, 15 saniyelik video mesajlar oluşturuyor. Bu mesajlar Facebook, Twitter, Google+, Tumblr, WhatsApp, Line, WeChat gibi sıkça kulandığımız sosyal mesajlaşma platformlarının yanında SMS ve e-postalarla da kulanılabilecek formatta tasarlanmış. Şimdilik gerçek zamanlı görüşmeden ziyade video mesaj gönderme üzerinde yoğunlaşan ekip, teknolojiyi keşfetmeye çok vakit harcamak istemeyenler için iletişimi eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Nitıo'nun kurucularından Hoyt David planları arasında canlı görüşmenin de olduğunu söylüyor. Profesyonel bir grafik stüdyosu kalitesinde bir deneyim yaratacak olan uygulamanın kullandığı teknolojinin ileride animasyon filmlerin yapımında da kullanılabilmesi söz konusu. 

Projenin yaygınlığını arttırmak amacıyla Buggs Bunny gibi bir kuşağın gönlünde taht kurmuş Warner Bros karakterlerinin de projeye dahil edilmesi konuşulurken, uygulamanın iOS dışında Android, PC ve Mac için de yakında hizmet vereceği belirtiliyor.

Amazon 3D Görüntü Sunan Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

3DMark Android Cihazlar için Yayınlandı

Skype Görüşmeleri 3 Boyutlu Olacak

YORUMLAR