iOS Live Photos, Twitter’da Artık GIF Olarak Paylaşılabiliyor

Twitter Live Photos

Live Photos (Canlı Fotoğraflar) özelliği, Apple’ın iOS’ta sunduğu kendine has bir kamera özelliğidir ve fotoğraflarınızın Harry Potter’daki canlı fotoğraflar gibi görünmesini sağlar. 

Ancak şimdiye kadar canlı fotoğraflarınızdan birini Twitter’da paylaşmayı denediğinizde, fotoğrafın özelliğini kaybederek sıradan bir fotoğraf olarak paylaşıldığını görüyordunuz. Platformda bu canlı fotoğrafı bir GIF’e dönüştürmek ve bunu yeni bir GIF olarak paylaşabilmek için başka uygulamalar da kullanmanız gerekiyordu. Bu durum sizi hem fazladan uğraştırıyor hem de zaman kaybına neden oluyordu.

Neyse ki Twitter’ın yaptığı yeni bir duyuru ile bu sorunun artık tamamen ortadan kalktığını öğrenmiş bulunuyoruz. Twitter, bundan böyle platformda Live Photos’u doğrudan GIF olarak paylaşmanın mümkün olduğunu ve herhangi bir çevirici programa ihtiyaç duyulmayacağını açıkladı.

Yeni özelliği kullanmak da oldukça kolay, yani en azından Twitter iOS uygulamasında durum böyle. Bir tweet hazırlarken, galerinizden istediğiniz bir fotoğrafı seçin, ardından tweet oluşturma pencerenizdeki fotoğrafın sol alt köşesindeki ‘GIF’ düğmesine dokunun ve işleminiz tamam. Tweet’inizi paylaştığınızda fotoğrafınız GIF olarak görünecek.

Live Photos özelliği oldukça eğlenceli görünüyor ve bunu daha fazla kişinin kullanacağını umuyoruz. Bu sayede Twitter’daki gönderiler daha canlı ve daha eğlenceli bir hale gelebilir.

YORUMLAR