iOS Uygulamalarını Android Cihazlarda Çalıştırabileceksiniz

iOS Uygulamalarını Android Cihazlarda Çalıştırabileceksiniz

Çoğu uygulama hem Android hem de iOS cihazlar için geliştiriliyor. Fakat nadir de olsa bazı uygulamalar tek bir platform için geliştiriliyor ve bu sebeple diğer platformun kullanıcıları bu uygulamalara erişim sağlayamıyor ve ne yazık ki kullanamıyor.

Mobil uygulamaları masaüstü sistemlerde çalıştırmak için üretilmiş emülatörler mevcut olsa da bunlar da sadece bilgisayar kullanımı ile kısıtlılar. Yani kısaca çapraz platform uygulamaları kullanabilmek için üretilmiş verimli ve efektif bir çözüme sahip değiliz. Kolombiya Üniversitesi tarafından geliştirilen Cider isimli uygulama ile artık Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar da iOS uygulamaları çalıştırabilecek.

Rapor edilen bilgilere göre Cider, iOS uygulamaları herhangi bir değişime maruz bırakmadan Android cihazlarda çalıştırabilen tek uygulama. Konuya ilişkin tek olumsuz nokta böyle bir uygulamaya ne Apple'ın ne de Samsung'un olumlu bakacağı. Haksız da sayılmazlar zira ticari kaygılar uygulama marketlerde de kendini iyiden iyiye hissettiriyor ve bu pastadan kimse pay kaybetmek istemiyor. Yine de Android cihazlar üzerinde iOS uygulamaların çalıştırılabilecek olması fikri kulağa hoş geliyor.

Yahoo, Blink! Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

YORUMLAR