iPad 5, 18 Nisan'da Tanıtılabilir

Akıllı telefon dünyasında Samsung ürünleri ve diğer Android telefon üreticileri pazarın büyük bir bölümünü kapatırken iPad’in pabucu dama atılamıyor. Zira kullanıcılar, iPad’e rakip olabilecek kadar iyi bir cihazla henüz tanışmadılar. İddialara göre iPad

iPad 5, 18 Nisan'da Tanıtılabilir

Akıllı telefon dünyasında Samsung ürünleri ve diğer Android telefon üreticileri pazarın büyük bir bölümünü kapatırken iPad’in pabucu dama atılamıyor. Zira kullanıcılar, iPad’e rakip olabilecek kadar iyi bir cihazla henüz tanışmadılar. İddialara göre iPad 5 ile birlikte bunun gerçekleşme olasılığı biraz daha azalacak.

Apple, iPad serisine başlarda isim vermekten çekinmişti. Hatta ikinci iPad için “Next iPad” ifadesini kullanmıştı ancak sonrakiler için numara verilmeye başlandı. Dolayısıyla “sıradaki iPad” olan iPad 5 ifadesini rahatlıkla kullanabiliyoruz.

iPad 5 çıkış tarihi için sızan bilgiler 18 Nisan 2013 tarihini gösteriyor.  Retina ekran teknolojisini kullanmayı sürdürecek olan cihazın Sharp tarafından üretilen IGZO teknolojisine ait yeteneklere sahip olacağı öngörülüyor.

Son olarak cihazın önceki iPad’lere oranla %20 dolaylarında daha ince olacağı iddia ediliyor.

Twitter'dan eğlenceli 1 Nisan şakası

YORUMLAR