iPad Kullanıcıları Internet Explorer 10'dan Çok Etkilendi

iPad Kullanıcıları Internet Explorer 10'dan Çok Etkilendi

En hızlı tarayıcı hangisi tartışmaları artık masaüstü bilgisayarların ötesine geçerek bir çok üretici firmanın web araçları geliştirmeye devam ettiği bir sektör olan tablet cihazlar üzerine taşındı.

Bu sektörde başı çeken iki uygulama olan Internet Explorer 10 ve Safari sırasıyla Surface ve iPad için varsayılan tarayıcılar olarak kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Mozaic Group tarafından yapılan bir çalışmada iPad kullanıcılarının Microsoft'un yeni tarayıcısı Internet Explorer'ın hızından oldukça etkilendiklerini ortaya çıkardı.

Araştırma sadece 40 iPad kullanıcısı üzerinde yapılmış olsa da araştırma sonuçlarına göre Internet Explorer'ın Safari'ye oranla çok daha hızlı, kolay kullanımlı ve akıcı olduğu belirtildi.

Ayrıca, iPad kullanıcıları Windows 8 tabletler tarafından sunulan internet gezintisi deneyiminin iPad'de sunulandan çok daha iyi olduğunu farkettiler. Bu durum onları böyle bir cihaza geçirebilmek için oldukça yeterli bir sebep olarak raporda yerini aldı.

Raporların sonucuna göre kullanıcıların çoğu böyle mükemmel bir performans nedeniyle Windows 8 tablet satın almaya hazır olduklarını dile getirdi.

Araştırma sırasında Internet Explorer 10'u deneyen hemen hemen tüm katılımcılar gerçekten farklı bir deneyim yaşadıklarını kabul ettiler. Katılımcıların %85'lik bir bölüm çok etkilendiğini dile getirirken, 0'lük bir bölüm yani araştırmaya katılanların tamamı Internet Explorer 10'un Safari'den çok daha üstün olduğunu dile getirdi.

Multi-Tasking özelliği sayesinde kullanıcıların birden çok uygulamayı çalıştırırken aynı anda diğer işlerle de uğraşabilmesi ve gerekli durumlarda güncellemeleri yapmalarına izin vermesi gibi verimliliği arttırıcı özellikleri Internet Explorer 10 lehine büyük bir avantaj sağlamışa benziyor. Rapor ayrıca daha önce aktif olarak bu konuda düşünmemiş olan kullanıcıların iPad'i araştırma sonrasında çok zayıf bulduklarını da gösterdi.

YORUMLAR