iPad Mini 23 Ekim'de Gün Yüzüne Çıkıyor

iPad Mini 23 Ekim'de Gün Yüzüne Çıkıyor

iPad Mini'ye dair dedikodular uzun süredir çeşitli teknoloji mecmualarında dolaşıyordu. Şimdi ise 23 Ekim'de ürünün tanıtılacağına dair söylentilerle bunlara bir tanesi daha eklenmiş durumda.

Rivayetlere göre ürün 7.85 inç büyüklüğünde bir ekrana, Lightning bağlantısı ve daha ince bir tasarıma sahip olacak. Haber kaynaklarına göre Apple iPad Mini'yi iki haftadan çok daha kısa bir süre içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Özel bir basın toplantısında tanıtılması beklenen iPad Mini'yi aslında Apple'ın bir ay önce duyurmayı planladığı belirtilirken üretim bandında yaşanan sorunlardan dolayı tarihin Ekim ayına çekildiği söyleniyor. Ancak bu basın toplantısı tam da Microsoft'un New York'ta düzenlenecek olan Windows 8 piyasaya çıkış lansmanından 3 gün öncesine denk geliyor.

Eğer Apple daha önceki ürünlerinde kullandığı stratejiyi devam ettirirse iPad Mini tanıtım tarihinden bir kaç hafta sonra müşterilerle buluşacaktır. Ürünün özellikle Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire tabletler ile rekabet içinde olması bekleniyor.

Fiyat olarak Yeni iPad (The New iPad)'den daha ucuz olması beklenen iPad Mini'ye dair henüz bir fiyat bilgisi açıklanmış durumda değil.

YORUMLAR