iPad Mini için Fiziksel Buton Yaratabilen Modern Bir Kılıf Geliyor!

iPad Mini için Fiziksel Buton Yaratabilen Modern Bir Kılıf Geliyor!

Apple'ın dokunmatik ekranlı cihazları bilgisayarlarla etkileşimimizi tamamen değiştirmiş olsa da fiziksel butonların olduğu zamanları hatırlayanlar için de şanlı bir kullanım alanı mevcut. Tactus isimli taze bir şirketin sunmuş olduğu ilk ürün Phorm, iPad mini kullanıcılarının sanal klavyesine bu tuşlama deneyimini geri getirmeyi amaçlıyor.

Tactus şirketini kuran Dr. Craig Ciesla ve Dr. Micah Yairi, uzun süredir düz bir zemin üzerinde füzüksel buton yaratabilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyorlardı. İhtiyaç anında belirecek olan bu butonlar kullanıcıya yumuşak bir hissat sunarken yüzeyin kırılmasını da engellemeliydi. Sonrasında ise ekran eski haline dönüp tamamen düzleşmeliydi. İkilinin keşfettiği mikro sıvı panel görünmeyen hatlar üzerinden hareket edip belirlenmiş bir alan üzerinde kabartıların oluşmasını sağlıyor.

Kağıt inceliğinde bir katmanda optik bir görüntü değişikliği yaratmadan fiziksel butonlar çıkarabilen yüzey iPad mini cihazının haddinden çok büyümesine ve kalınlaşmasına da neden olmuyor. Arka yüzeyde yer alan ufak bir şalter sayesinde bu özelliği açıp kapatmak size kalmış. Yüzey teknolojisini yaratan Tactus, iPad mini kılıfının kalan kısmını tasarlamak için Ammunition ile işbirliği yapmış. Apple'ın Beats'i satın alma işlemi öncesinde ek donanımlarda yine Ammunition ismi sıkça geçiyordu.

Tactus tarafından tüketime hazır hale getirilebilen ilk ürün olan Phorm, şu an ön siparişleri kabul ediyor ve 2015 yazında raflarda da yerini almaya başlayacak. Satış fiyatının 149 dolar olması planlanırken ön sipariş verenlere 50 dolar indirim fırsatı sunuluyor.

Apple Yeni Kampüsünü Tamamen Güneş Enerjisiyle Çalıştıracak

Apple Sızıntılardan Bıktı

YORUMLAR