iPad Mini Modellerinin Fiyatları ve Ürünün Çıkış Tarihi Sızdırıldı

iPad Mini Modellerinin Fiyatları ve Ürünün Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Google’ın 7 inçlik tablet sınıfı içinde sunduğu Nexus 7’ye cevap vermek için iPad Mini’yi çıkaracağı iddia edilen Apple’ın söz konusu ürününe ait fiyat bilgisiz sızdırıldı.

Apple tarafından 7 inç sınıfında bir tablet üretileceği uzun süredir dile getirilen bir söylenti. Ancak her geçen gün iPad Mini adı ve böyle bir cihaz üzerinde çalışıldığını doğrulayan bilgileri de beraberinde getiriyor. Öyle ki, cihazın çıkış tarihi ve fiyatı bile neredeyse belli. Reuters gibi önemli kaynaklar da dâhil olmak üzere şu ana kadar edinilen bilgiler ürünün 23 Ekim tarihinde tanıtılacağı ve fiyatının 249 Euro ile 649 Euro arasında değişeceği yönünde. Siyah ve beyaz şeklinde iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulması beklenen cihazında sahip olacağı teknik özellikler hakkında ise henüz bir bilgi yok. Bununla birlikte fiyat değişikliği, cihazın sahip olacağı dâhili depolama alanıyla doğru orantılı. 8 GB ve 64 GB arasında, çeşitli depolama alanlarında iki farklı renkten oluşan toplam 16 farklı sürüm göreceğiz gibi.

Media Markt Almanya tarafından sızdırılan fiyat listesi:

Steve Jobs’ın 7 inçlik tabletlere sıcak bakmadığını hatırlayacak olursak Apple’ın böyle bir cihaz çıkarması ayrı bir önem taşıyor. Ölümünün ardından henüz 1 yıl geçmişken Jobs’a ait bazı ilkelerin şimdiden bir kenara bırakıldığını görmek pek de zor değil.

İlerleyen günler iPad Mini hakkında daha birçok sızıntı bilgiyi de beraberinde getirecektir ve biz de bu bilgilerin kaynaklarını ince eleyerek gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

YORUMLAR