iPad Pro Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

iPad Pro Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen WWDC 2015 etkinliğinde karşımıza çıkan iPad Pro'nun Kasım’da bizlerle olacağı Apple Türkiye tarafından Ekim ayının son haftası paylaşılmıştı. Dev ekranlı yeni iPad’in çıkış tarihinin önce 13 Kasım’da olacağı tahmin edilmiş sonrasında 11 Kasım işaret edilmişti ve beklenen açıklama geldi. iPad Pro Türkiye satış fiyatı ne olacak ve Türkiye’ye ne zaman gelecek? soruları yanıt buldu.

Apple’ın tabletten çok dizüstü bilgisayarı hatırlatan yeni iPad modeli iPad Pro’nun resmi çıkış tarihi nihayet bell oldu. Yeni iPad’i satın almayı düşünüyorsanız 11 Kasım’da Appl Store, Apple Yetkili Bayileri veya operatörler aracılığıyla satın alabileceksiniz. Gümüş, altın ve uzay grisi renk seçenekleriyle satışa sunulan iPad Pro 32GB WiFi modelini düşünüyorsanız 2999 TL, 128GB WiFi + Cellular modelini düşünüyorsanız 4099 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyatların içinde aksesuarlar tabii ki dahil değil. Apple Pencil için 379 TL, Smart Keyboard için de 649 TL ayrıca ödemeniz gerekiyor.

iPhone 6s ve 6s Plus’ın Türkiye’de geç satışa sunulmasına karşın iPad Pro’nun dünya ile aynı anda satışa sunulması oldukça ilginç. Umarız Apple Türkiye bu hareketi iPhone 7’de de sergiler.

iPad Pro ile Gelen Yenilikler:

  • 12.9 inç 2732 x 2048 (226ppi ve 5.6 milyon piksel) çözünürlüklü Retina ekran
  • 4GB RAM, 64-bit mimariye sahip A9X işlemci (M9 hareket işlemci dahili)
  • 8 megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamera
  • 10 saat pil ömrü
  • Dört adet hoparlör
  • Apple Pencil ve Smart Keyboard (ayrı olarak satılıyor)

iPad Pro Özellikleri

YORUMLAR