iPad Pro'ya Çok Ağır Bir Eleştiri Geldi

iPad Pro'ya Çok Ağır Bir Eleştiri Geldi

Apple’ın bazı ürünleri fazla sert eleştiriliyor. Son yapılan iPad Pro eleştirisi ise cihazın tamamen boş bir ürün olduğunu ve hiçbir işe yaramadığını ima ediyor.

Dünyanın en popüler ve takip edilen teknolojik yayınlarından biri olan ZD Net sayfalarında iPad Pro için yapılan eleştiri, “Bu cihazı kimin için hangi kafayla ürettiniz?” sorusunu soruyor. ZD Net yazarlarından Jason Perlow’a göre iPad Pro, iCloud olmasa tek başına işe yaramayan bir tabletten başka bir şey değil. Parlow Apple WWDC 2015 tanıtıldığı argümanın aksine iPad Pro’nun kurumsal profesyonellerin hiçbir işine yaramayacağını savunuyor. Parlow cihazın isminin sonuna gelen “Pro” ekinin bir kandırmacadan ibaret olduğunu söylüyor.

ZD Net yazarlarından Jason Perlow’un argümanı ise şöyle, iPad Pro’nun ekranının çok büyük olması. “Bu boyut sadece video seyretmek için faydalı olabilir” diyen yazar, profesyonellerin boş zamanlarında video seyretmek için iPad Pro’ya ihtiyaçları olmadığının altını çiziyor. İş hayatında ekran büyüklüğünün değil yapılan ve kullanılan işlevsel uygulamaların önemli olduğunu vurgulayan yazar, bu tür uygulamaların iPad Pro performansının iCloud’a bağımlı olarak çalışmasını da eleştiriyor. iCloud’a bağlı olarak çalışmak zorunda olmanın iPad Pro’nun en büyük dezavantajı olduğunu savunuyor. Yazara göre, iPad Pro iş dünyasını hedef alan, ancak bu dünyanın hiç işine yaramayacak pahalı bir cihaz. Yazar iPad Pro'nun bulut yazılım tabanlı servis vermediğini (SaaS), tamamen platform (PaaS) ve altyapı tabanlı (IaaS) servis vermeyi  seçerek kulanıcısını iCloud ile zor durumda bıraktığını savunuyor ve bu hizmetin seçme özgürlüğünü kısıtladığını da düşünüyor. 

Jason Perlow iPad Pro’nun belki günlük kullanım için faydalı olabileceğini savunurken, cihazın diğer iPad’lerden farkının sadece ekranı olduğunu da not düşmüş.

Apple iPad Pro Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPad Pro Geç Kalacak, Klavyesi ve Kalemi de Ayrı Satılacak

YORUMLAR