iPhone 12 Ekran Tasarımı Büyük Dikkat Çekecek

iPhone 12, yeni nesil bir ekranla gelecek. iPhone 12’nin yeni nesil ekranı iPad Pro’dan bilinen yüksek yenileme hızı ile geliyor.

Dünyanın en çok merak edilen akıllı telefonlarından birisini de iPhone 12 olduğunu söylemek pek yanlış olmaz. Uzun bir süredir meraklıları tarafından heyecanla beklenen bu akıllı telefon, tasarımı ile dikkat çekecek.

Bir diğer büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S20’lerde mavi ışık emisyonu azaltışmış, düşük güç tüketimi sağlayan yeni OLED ekranlarını kullanmaya başlamıştı. Bunu gören diğer akıllı telefon üreticileri ekran konusunda Samsung'a olan güvenlerini daha fazla artırdılar.

iPhone 12 ekran tasarım özellikleri

Kuruluş, S20’lerin OLED ekranlarının daha önce kullanılan ekran panelinden %15 daha fazla güç verimliliği sağladığını ve LCD ekranlardan %70 daha az ışık yaydığını da sonunda itiraf etti. Samsung, Galaxy S20’lerde dikkat çekici bir ekran teknolojisi sunmuş oldu.

Apple ise, daha gelişmiş OLED ekranlar kullanabilmek için LG ile iş birliği yapacaktı. Ancak büyük yatırımlar yapmasına rağmen LG'nin Samsung'a hem üretim kapasitesi hem de kalite olarak yetişmesi pek mümkün değil.

iPhone 12, yeni nesil bir ekranla gelecek. iPhone 12’nin yeni nesil ekranı iPad Pro’dan bilinen yüksek yenileme hızı ile geliyor. ProMotion ekran teknolojisi olarak bilinen bu özellik iPhone 12 içerisinde yer alacak. Ayrıca iPhone 12’de Apple A14 çip kullacak ve 5G bağlantısı desteği yeni modellerle birlikte iPhone’lara da uğrayacak.

YORUMLAR