iPhone SE Tanıtıldı

iPhone SE Tanıtıldı

Apple'ın son günlerde en çok konuşulan mobil cihazı iPhone SE, Apple'ın Keynote etkinliğinde tanıtıldı. Günlerdir, haftalardır sızan telefon iPhone SE hemen hemen iPhone 6S ile aynı özelliklerle karşımıza çıktı. iPhone 5S ile aynı kasaya sahip olan iPhone SE, iPhone 5S'ten işlemci performansı olarak 2 kat, grafik işlemcisi performası olarak ise 3 kat hızlı.

iPhone 6S'te kullanılan 64 bit mimarisi tabanlı Apple A9 işlemci ile M9 hareket işlemcisini barındıran iPhone SE, 4 inç ekran seven Apple kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor. Kamera kısmında ise yine iPhone 6S ile benzerlik gösteren yeni iPhone, bünyesinde 12 MP iSight kamera bulunduruyor. 4K çekim, Live Photos ve 63 MP panaroma çekim destekleyecek olan bu kameranın yanında çift ton led flaş da bulunuyor. iPhone 6S izlerini taşıyan iPhone SE'nin ön kamerasında ekran flaşı özelliği mevcut. 

Ülkemizde çok yakın tarihte kullanıma sunulacak olan 4.5G desteği bulunan cihazda, 150 MBPS'e kadar LTE desteği bulunuyor. Wi-Fi konusunda da iyileştirmelere gidilen telefonda, ülkemizde henüz kullanılmayın Apple Pay özelliği var.

iPhone SE fiyatı ne kadar?

Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Roze Altın renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan iPhone SE'nin Amerika'daki fiyatı 16 GB için 399 dolar, 64 gb için ise 499 dolar olarak belirlenmiş.

YORUMLAR