iPhone 5S Satışları Durduruldu!

iPhone 5S Satışları Durduruldu!

Eğer yeni akıllı telefon olarak iPhone 5S'i tercih etmeyi düşünüyorsanız bu iPhone modelini satın almak için acele etmenizde fayda var. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Apple yaptığı etkinlikte yeni iPhone modeli iPhone SE'yi resmi olarak tanıtmıştı. iPhone SE temel olarak iPhone 5S ile aynı boyuta sahip; fakat yeni telefonda daha iyi bir işlemciye ve grafik çipine, daha yüksek RAM kapasitesine ve daha iyi bir arka kameraya yer veriliyor. Yani iPhone SE, iPhone 5S'in geliştirilmiş versiyonu olarak düşünülebilir.

Ülkemizde 29 Mart'ta satışa sunulacak iPhone SE'nin duyurulmasının ardından Apple kendi sitesi üzerindeki iPhone 5S satışlarını durdurdu. Telefonu bir süre boyunca çeşitli teknoloji marketlerden satın almanız mümkün olabilecek; fakat bu mağazalardaki stoklar yenilenmeyeceği için telefonu temin etmeniz güçleşebilir.

iPhone 5S Fiyat Avantajına Sahip

Apple'ın böyle bir karar alması doğal bir sonuç. Firma iPhone SE'nin satışlarını yüksek tutabilmek için yeni telefon olacak tüketicileri iPhone SE'ye yönlendirme amacı güdüyor. Bu iş için de daha makul fiyatlı olan iPhone 5S'i satıştan kaldırma yolu izleniyor. Fakat iPhone 5S ile iPhone SE'nin 16 GB modelleri arasında yaklaşık 500 TL'lik bir fiyat farkı bulunmakta.

Eğer iPhone 5S ve iPhone SE arasında karar veremiyorsanız bu yazımızdaki detaylı karşılaştırmamıza göz atabilirsiniz:

iPhone SE, iPhone 5S, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

YORUMLAR