iPhone 5SE, Apple'ın A9 İşlemcisiyle Birlikte Çalışacak

iPhone 5SE, Apple'ın A9 İşlemcisiyle Birlikte Çalışacak

Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 5SE hakkında gelen sızıntılar durmak bilmiyor. Milyonlarca telefon kullanıcının ilgisi çeken 4 inçlik iPhone 5SE’nin işlemcisi hakkında ilginç bilgiler paylaşıldı.

Büyük ekranlı telefon sevmeyenlerin büyük heyecanla beklediği iPhone 5SE, 4 inç ekran boyutuna ve oldukça performanslı özelliklere sahip olacak. Apple'ın önümüzdeki ay tanıtmasını beklediğimiz iPhone 5SE'nin işlemcisi hakkında sevindirici bazı bilgiler paylaşıldı.

Söylentilere göre Apple'ın iPhone 5S'ten iyi ancak iPhone 6'dan kötü bir performansa sahip olacak olan telefonu iPhone 5SE, A9 işlemcisiyle çalışacak. Yani, ekranının küçük olmasına rağmen iyi bir performans sunacak. Apple A9 işlemcisini ise şu anda iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta bulunan canavar olarak nitelendirebiliriz. Yani iPhone 5SE, iPhone 6S işlemcisiyle çalışacak ama popüler 6 serisi kadar hızlı olmayacak.

15 Mart'ta tanıtılması planlanan iPhone 5SE'nin, NFC ve Live Photos gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu arada 3D Touch teknolojisi 4 inçlik iPhone 5SE'de yer almayacak. 

John McAfee: Getirin iPhone'u 3 Haftada Kıralım, Hem de Ücretsiz!

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Yerini Hoparlöre Bırakabilir

YORUMLAR