iPhone 5SE ve iPad Air 3 18 Mart'ta Tanıtılacak

iPhone 5SE ve iPad Air 3 18 Mart'ta Tanıtılacak

Dünya'nın en değerli teknoloji şirketlerinden olan Apple'ın önümüzdeki ay bir etkinlik gerçekleştireceğini biliyorduk ancak bu tarih tam olarak kesin değildi. 15 Mart, 16 Mart gibi tarihler söylendi, son olarak 9to5Mac noktayı koydu ve etkinliğin 18 Mart'ta gerçekleşeceğini açıkladı.

18 Mart'ta yapılacak olan bu etkinlikte uzun süredir dillerde olan yeni bir iPhone'u göreceğiz. Apple tabi ki sadece yeni bir iPhone tanıtmaktan için etkinlik düzenlemiyor. iPhone'un yanı sıra iPad Air 3 ve yeni Apple Watch kayışlarının da tanıtılması bekleniyor.

iPhone 5SE ile ilgili birçok sızıntı oldu. Ara model olacak olan 5SE'nin 6S gibi 2 GB yerine daha önceki modeller gibi 1 GB bellek ile tanılacağı da söyleniyor. 1 GB belleğin yanı sıra cihaz, gücünü Apple'ın iPhone 6S ile tanıttığı yeni nesil A9 işlemciden alacak. iPhone 6 ile hayatımıza giren Apple Pay'in ise bu cihazda bulunması bekleniyor.

8 megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamerası bulunacağı söylenen cihaz 3D Touch desteğine sahip olmayacak fakat Live Photos özelliği yeni iPhone'da bulunacak.

iPad Air 3 tarafında ise iPad Pro'dan birkaç özelliğin olması bekleniyor. iPad Pro gibi dört adet hoparlöre ve klavye desteğine sahip olacağı neredeyse kesinleşen iPad Air 3'ün Apple Pencil ile gelip gelmeyeceği konusunda ise bir şey söylemek güç.

4 inç'lik iPhone 5SE Hakkında Yeni Detaylar

YORUMLAR