iPhone 6 Bükülüyor Mu?

iPhone 6 Bükülüyor Mu?

Apple forumlarda yer alan “iPhone 6 Plus cebimde yamuldu!” dedikodularına görsel destek de gelince iPhone kullanıcıları arasında panik başladı. Peki bu bir hata mı yoksa özellik mi?

Hem forumlar hem de Twitter iPhone 6'nın başına geleni konuşuyor. Önce birkaç kişiyle başlayan daha sonra birbirinden etkilenen kullanıcılarla büyüyen "bükülebilen iPhone 6" iddiaları sosyal medyada yankılanıyor. #BendGate etiketiyle paylaşılan fotoğraflar, videolar ve yorumlar hem görenleri hayrete düşürüyor hem de akıllı telefon kullanıcılarını ikiye bölüyor.

Olayın ilk tanığı, yeni iPhone 6 Plus telefonunu pantalonunun ön cebine koyduktan sonra 4 saat araba kullandığını, daha sonra bir davette yemek yediğini, dans ettiğini ve aynı yolu geri döndüğünü söyleyen, toplamda yaklaşık 18 saatlik cep yolculuğu sonrası masaya koyduğu telefonun yamulduğunu fark eden bir kullanıcı. Bunu duyan kullanıcılar durur mu, hemen kendi telefonlarında aynısını denemeye başladılar ve sonuç? Çığ gibi büyüyen fotoğraflar, yorumlar ve şikayetler basında aldı başını gitti. Elbette bu bir özellik değil, ancak iPhone 6'ya özgü bir özellik de değil. Daha önce iPhone 5 ve iPhone 5S'in başına da gelmiş, kullanıcılardan riskli hareketlerde bulunmamaları istenmişti.

Telefonlar büyüdükçe ve inceldikçe başlarına bu tür talihsizliklerin gelme olasılığı da artıyor. Olayın ardından Galaxy Note 3'ü biraz zorlayan ve plastik çerçevesinin esnediğini söyleyen editörlerden biri biraz daha zorlasa aynı sonucu elde edebileceğini söylüyor. Fakat olay en çok konuşulan telefonun başına gelince tartışma da büyük oluyor. Bir kısım kullanıcı “O kadar para verdiniz ve büküldü mü?” diye dalga geçerken, diğerleri “O kadar baskı uyguladığınızda metaller de bükülüyor!” savunmasını yapıyor.

Onlar tartışmaya devam ederken, Apple'dan henüz bir açıklama gelmedi. Böyle bir şey sizin başınıza gelse siz ne yapardınız? Hangi tepkilerden yanasınız?

Samsung Dizüstü Devrini Kapatıyor Mu?

Dropbox, iOS 8 İçin Yepyeni Özellikler Sunuyor

YORUMLAR