iPhone 6 Tanıtımına Saatler Kala Yeni Bilgiler Sızdı

Suya ve darbeye dayanıklı olacağı söylenen iPhone 6'nın, gerçeklerin açıklanmasına saatler kala, sahip olacağı iddia edilen tüm özellikler bu haberin devamında yer alıyor.

iPhone 6 Tanıtımına Saatler Kala Yeni Bilgiler Sızdı

Çin'den elimize geçen kaynaklara göre yeni jenerasyon iPhone o kadar sağlam olacak ki mobil cihazları onarmakla mükellif sektörler için bu durum ciddi bir kan kaybı olacak. Suya ve darbeye dayanıklı olacağı söylenen iPhone 6'nın, gerçeklerin açıklanmasına saatler kala, sahip olacağı iddia edilen tüm özellikler bu haberin devamında yer alıyor.

Artık bir sır olmadığını varsayıyor olsak da belirtelim, Apple piyasaya 2 farklı modelle girmeyi düşünüyor. Bunlardan bir tanesi 4.7 inç ekran boyutlarına sahip iPhone 6 ve ikinci model, rivayete göre adı iPhone 6 Plus olacağı söylenen 5.5 inç ekranlı bir cihaz. Her iki cihaz için hazır renk seçenekleri var. Bu renkler gri, gümüş ve altın olacak. Cihazlarda safir kaplama olacağı da uzun süredir konuşuluyordu ve Çin'den gelen bilgi bunu onaylar nitelikte.

Ufak olan iPhone 6, 1810 mAh bir bataryaya sahip ve Android cihazlarla kıyaslandığı zaman bu bataryanın kapasitesi oladukça düşük. Ancak Apple'ın donanım ve yazılım optimizasyonu bu sorunun üstesinden gelebiliyor. Her iki model 4G LTE bağlantılarına sahip olacaklar ve satış tarihinin bugünki lansmandan 10 gün sonra olması planlanıyor.

Bir ilginç gelişme tasarım kanadından geliyor. Safir kaplama ekran aslında düştüğünde çatlayabilirdi, ancak cihazların gövde tasarımları bu duruma çözüm getiriyor. Telefonun düşmesi halinde gövdenin yere çarpmasını sağlayacağı bir tasarım gerçekleştirildiği için ekran camı olabildiğince güvenli kalıyor.

5.5 inç ekrana sahip olan modelin 2 GB RAM ve 4.7 inç boyutlarındaki diğer modelin 1 GB RAM barındırcağı söyleniyor. iPhone 6 Plus büyük olasılıkla Apple'ın 2015 yılı için amiral gemisi olacak. Cihazlar çift çekirdekli A8 işlemciyle birlikte TV çıkışlarına sahip olacaklar. Eğer bu TV çıkışı daha önceki modellerde bulunan AirPlay modu değilse belkide lightning destekli ek bir kablo ile yeni fonksiyonlardan bahsedebilir, ancak bu şu an için düşük bir ihtimal.

Cihaz boyutları 137.5 x 67 x 7 mm olacakken daha ufak olan modelin 960 x 1704 çözünürlüğe sahip olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Kırılmaya dayanıklı safir kristal ekran leke tutmama özelliğine sahip. Cihazların suya dayanıklı olması bekleniyor. 16, 32, 64, ve 128 GB dahili belleklerle gelmesi beklenen modeller NFC ve Wi-Fi 802.11 dual band destekli olacaklar.

Apple iPhone 6 Lansmanı Tamindir Canlı Yayını

iPhone 6'nın Fiyatı Sızdırıldı!

YORUMLAR