iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Android Telefonlar İçin Büyük Sorun Oluşturuyor

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Android Telefonlar İçin Büyük Sorun Oluşturuyor

2014 yılının son çeyreğinde Apple, dünyada ilk dört ay içinde en çok ciro yapabilen tek şirket olmuştu. Bu bir rekor olarak değerlendirilmişti. Apple bu başarıyı iPhone 6 serisine borçlu.

10 milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı geniş ve büyük ekranlı iPhone’ları sevmiş ve hızla bu ürüne adapte olabilmişti. Yapılan araştırmalara ve Apple 2015 yılı raporlarına göre şirket hala bu attığı taşın çıkardığı dalgadan yararlanabiliyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ürünleri Android satışlarını etkilemeye devam ediyor. Özellikle Çin’de akıllı telefon sahibi olmak isteyenler, Android satıcılarından bile iPhone 6 serisi satıp satmadıklarını ya da neden satmadıklarını sorguluyorlar.

Kantar Dünya Pazar Araştırma şirketi, Çin’den sonra Avrupa’da da iPhone satışlarının Android telefonları zorladığını, eski Android telefon kullanıcılarının iPhone alma eğiliminde olduklarını saptadı. Yapılan araştırma raporlarına göre Çin’de geçen sene yüzde 17 civarlarında Pazar payına sahip olan Apple bunu yılsonunda yüzde 26’ya çıkarmayı başarmış. Avrupa’da ise 2015 yılının ilk çeyreğinde 5 büyük ülkede iPhone satışları yüzde 32.2 oranında artış göstermiş. Yine aynı araştırmaya göre Android telefon kullanan ve telefonunu iPhone ile değiştirmek isteyenlerin oranı yüzde 23. 

Görünen şu ki, Android pazarının çeşitliliği pazarı etkilemeye yetmiyor. Android telefonlar Apple iPhone'un üstesinden gelmek için 2015 yılında da zorlanacak.

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 Karşılaştırması

Tüketiciler Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Plus Arasında Kararsız Kaldılar

YORUMLAR