iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Gerçekten Suya Dayanıklı Mı?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın su geçirmeme konusunda önceki nesillerine göre „biraz daha iyi“ olduğu fakat bunun kesinlikle su geçirmeyecekleri anlamına gelmediği ortaya çıkarıldı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Gerçekten Suya Dayanıklı Mı?

Son günlerin en popüler isimleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında merak edilen detaylar arasında suya dayanıklı olup olmadıkları yer alıyor. Çıkışından önce o kadar fazla dedikodu yayıldı ki kullanıcılar hangi bilginin doğru olduğundan şüphe eder hale geldi. Yeni iPhone’un suya dayanıklı olacağı da çıkan söylentiler arasındaydı fakat bu özelliğin varlığı ne derecede doğru orası tartışılır.

iFixit tarafından yapılan değerlendirmeler ve testler neticesinde iPhone 6’nın su geçirmeme konusunda önceki nesillerine göre „biraz daha iyi“ olduğu, fakat bunun kesinlikle „su geçirmez“ ibaresini göğsünü gererek taşıyabileceği anlamına gelmediğini ortaya çıkarıldı. Yani kısacası iPhone 6 su geçiriyor. Önceki nesillere göre suya daha dayanıklı olması kıymetli iPhone 6’nızı havuz partileri esnasında pervasızca kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Su geçirme testleri genel olarak cihazların 30 saniye ve daha fazla su altında bırakılmalarıyla gerçekleştiriliyor. Bu testin sonunu göremeyeceği düşünülen iPhone 6 ve 6 Plus sadece 10 saniye su altında bırakılmış.

Söz konusu testte iPhone 6 ve 6 Plus‘ın önceki nesillere göre daha başarılı olmalarının sebebi ise Home tuşu etrafında ve bir takım hassas noktalarda kullanılan ekstra kauçuk. Fazlalaştırılan kauçuk miktarı yine de size fazla rahatlık vermesin zira iPhone 6 ve ağabeyi iPhone 6 Plus hala su geçiriyor.

iOS 7'ye Oranla Yeni Geliştirilen iOS 8 Daha Fazla Çöküyor

YORUMLAR