iPhone 6'da Parmak İzi Sorunu

iPhone 6'da Parmak İzi Sorunu

iPhone 6 satışa çıkalı çok fazla olmadı ancak telefon hakkında ortaya atılan iddialar, görüntüler de bir hayli artmış durumda. Bükülme sorunu, şarj problemi derken şimdi de iPhone 5S’te tespit edilen parmak izi güvenliği açığının aynısına sahip olduğu fark edildi.

Parmak izi güvenliği açığı geçen yıl fark edilmişti ve kullanıcının parmak izinin kopyalanması, taklit edilmesi gibi durumlarda parmak izi okuyucusununun aldatılabileceği anlaşılmıştı. Hatta bir testte, kullanıcıların elinden yeni çıkarmış olduğu latex eldivende kalan parmak iziyle bile iPhone’un parmak izi okuyucusunu yanıltmak mümkün oluyordu.

Yeni iPhone 6’larda da aynı sorunun devam ediyor olması, Apple’ın bu konuda önlem almak için hiçbir çaba göstermediğini gözler önüne seriyor. Bu konuda önlem almak ise yine kullanıcılara kalıyor. Bu konuda tereddütleriniz varsa, örneğin latex eldiven kullandıktan sonra tamamen imha etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, güvenlik için ödeme işlemlerinde hem parmak izi hem de şifre kullanmanız Apple tarafından tavsiye ediliyor.

Apple iPhone 6 Plus'ı Korudu: Düzgün Kullanırsanız Bükülmez

YORUMLAR