iPhone 6S Ağustos Ayında Geliyor, Galaxy Note 5 ise Temmuz'u Hedefliyor

iPhone 6S Ağustos Ayında Geliyor, Galaxy Note 5 ise Temmuz'u Hedefliyor

Apple ve Samsung yaz aylarında yine kıyasıya bir rekabete girecekler gibi görünüyor. iPhone 6s ve Samsung Galaxy Note 5 arka arkaya çıkış tarihleri açıklıyorlar. 

Akıllı telefon pazarı yaz aylarını daha da sıcak kılacak. Apple’ın yeni ürünü iPhone 6s’in Ağustos’ta çıkma olasılığının gittikçe kuvvetle muhtemel olduğu konuşulurken, Samsung Galaxy Note 5 için Temmuz’a bilet kesildi.

iPhone 6s’in çıkış tarihi Eylül ya da Ekim olarak konuşuluyordu. Güvenilir kaynaklardan gelen haberlere göre bu tarih Ağustos ayı olacak. Alüminyum 7000 serisi alaşımla yüzde 60 daha sağlamlaşacak olan iPhone 6s daha önceden sızdırıldığı gibi Safir ekranla geliyor. iPhone 6s’in 17 bin dolarlık altın çerçeveli modelleri de aynı tarihte piyasaya çıkacaklar.

Force Tap teknolojisine sahip olacak iPhone 6s’ler Ağustos ayında hemen Samsung Galaxy Note 5’ten sonra çıkarak Samsung alımlarını frenleyebilir düşüncesi piyasa da hakim. Kullanıcıların iPhone beklentilerini Samsung’u ne kadar etkileyeceği ise Temmuz ayında belli olacak.  

Öte yandan Samsung’un Apple iPhone 6s’den önce çıkmasının Samsung için büyük bir avantaj olduğunu savunanlar var.

Apple iOS 9'un Getireceği 7 Yeni Özellik ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR