iPhone 6S Roze Altın, Ön Siparişlerde Açık Ara Önde

iPhone 6S Roze Altın, Ön Siparişlerde Açık Ara Önde

Apple’ın 16 Eylül’de ön siparişe sunduğu yeni iPhone modelleri 6S ve 6S Plus’ın çıkışına günler kala ABD merkezli teknoloji mağazası BestBuy, kullanıcıların en çok hangi iPhone 6S modeline ilgi gösterdiklerini gösteren tabloyu bizlerle paylaştı. Ön sipariş ve çıkış tarihi arasında hesaplanan veriler ışığında en çok ilgi gören iPhone 6S 64GB modeli Roze Altın.

iPhone 6S ve 6S Plus 25 Eylül'de Çıkış Yapacak:

Apple’ın yeni iPhone’ları 25 Eylül’de Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Rico, Singapur, İngiltere ve Amerika’da satışa sunulacak ve ön sipariş vermeyen kullanıcılar Apple Mağazalarını veya Operatörleri ziyaret ederek yeni iPhone’larına kavuşabilecek.

Bayanların Gözdesi Roze Altın Ön Siparişlerde Birinci:

iPhone 6S ve 6S Plus’ın dünya genelinde çıkışına günler kala ABD’nin tanınan mağazalarından BestBuy, kendilerinden sipariş veren kullanıcıların hangi iPhone 6S modelini (renk ve depolama seçenekleriyle beraber) tercih ettiklerini gösteren bir tablo paylaştı. En çok ön sipariş edilen iPhone 6S modelini gösteren tablonun ilk sırasında daha çok bayanların ilgi göstereceğini düşündüğümüz iPhone 6S 64GB Rose Gold (Apple’a göre Roze Altın, bize göre Gül Kurusu) modeli var. İkinci sırada iPhone 6S 64GB Uzay Grisi, üçüncü sırada da iPhone 6S 64GB Altın modeli yer alıyor. Tabloda dikkat çeken diğer bir nokta iPhone 6S Plus’ın daha az sipariş alması.

Tablonun haricinde renk ve depolama seçimleri paylaşıldı. En çok tercih edilen renk Roze Altın iken, bunu yüzde 40 oranla Uzay Grisi, yüzde 10 oranla Altın takip ediyor.

iPhone 6S 16GB İlgi Görmedi:

4K video çekimine imkan tanıyan yeni iPhone modellerinde en çok 64GB modelin tercih edildiğini görüyoruz. 16GB iPhone 6S, ön siparişlerin sadece yüzde 10’unu oluşturuyor. Ülkemizde oldukça pahalı olan 128GB modelin yüzde 40 pay alması da ilgi çekici.

iPhone 6s Ön Siparişlerinin 10 Milyon Adedi Aşarak Rekor Kıracağı Düşünülüyor

YORUMLAR