iPhone 7, 3. Çeyreğin En Popüler Telefonu Oldu

iPhone 8 ve 8 Plus ile henüz istediği satış rakamlarını yakalayamayan Apple, asıl patlamayı iPhone X ile yapmak istiyordu. Ancak düşünülenin aksine iPhone 7 bu yılın üçüncü çeyreğinde en çok satılan telefon oldu. 2016 yılının son aylarına doğru çıkan iPhone 7 hala popüleritesini koruyorken üçüncü çeyrekte 13 milyondan fazla satmayı başardı.

Akıllı telefon raporlama firmalarından biri olan Canalys bu yılın üçüncü çeyreğindeki en çok satan telefon modellerini listeledi. Listenin başında 13 milyondan fazla satmayı başaran iPhone 7 yer alıyorken, ikinci sırada ise iPhone 6S bulunuyor. 7.9 milyon satış rakamına ulaşan iPhone 6S ile birlikte Apple'ın yeni telefonlarının henüz istenilen seviyeye ulaşmadığını anlayabiliyoruz.

Ayrıca listenin üçüncü sırasında Samsung Galaxy J2 Prime boy gösteriyor. Dünya genelinde 7.8 milyon satan J2 Prime, amiral gemisi olan Note 8 ve S8 ailesini, satış başarısında geçerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oppo şirketinin A57 ve R11 modelleri de sırayla 7.8 milyon ve 7.2 milyon satarak listenin dördüncü ve beşinci sırasında yerlerini aldılar.

Bunlara ek olarak bu çeyrekte 82,8 milyon cihaz satarak en çok telefon satan üretici konumunda olan Samsung'u, 46.7 milyonluk satış rakamıyla Apple şirketi takip ediyor.

YORUMLAR