iPhone 7, Beklenenin Aksine Daha Güçlü Bataryayla Geliyor

iPhone 7, Beklenenin Aksine Daha Güçlü Bataryayla Geliyor

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone’lara dair dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de iPhone 7’nin 6s’e göre beklenenin aksine daha güçlü bataryaya sahip olabileceği iddiası ortaya atıldı.

Dünya genelinde merakla beklenen amiral gemisi modellerin fotoğraf ve teknik bilgilerini sosyal mecralarda paylaşarak özellikle tüketim çılgınlığının yaşandığı ülkemizdeki kullanıcıları sevindiren OnLeaks’e göre Eylül ayında resmi olarak karşımıza çıkacak iPhone 7’de pil kapasitesi artırılacak.

iPhone 7 sızıntılarını yakından takip eden biriyseniz zaten yeni nesil iPhone’larda A10 çipsetinin daha az yer kaplamasından ötürü daha geniş bataryanın kullanılabileceğini duymuşsunuzdur. Şimdi bu bilgi biraz daha detaylandı. OnLeaks, iPhone 7’nin 1960 mAh batarya kullanacağını iddia ediyor. Bu gerçeğe dönüşürse biraz şaşırtıcı olur; zira Apple her yeni modelde işlemcinin daha az güç tükettiğini öne sürerek batarya kapasitesini azaltıyor. Apple her ne kadar paylaşmasa da iPhone 6’da 1810 mAh batarya, iPhone 6s’de 1715 mAh batarya kullanıldığını aynı düşmenin Plus modellerinde de olduğunu biliyoruz.

Apple’ın majör değişiklikleri 10. yıl özel iPhone’a sakladığından iPhone 7’de kulaklık girişinin ve sessize alma butonunun kaldırılması, anten çizgilerinin biraz üste taşınması, dokunmaya duyarlı Home tuşunun olması gibi ufak tasarımsal değişiklikler görmemiz kuvvetle muhtemel. Donanım tarafında da fazla değişiklik yapılmayacaktır. Umarız, şu ana kadar sızdırılan iPhone 7 ve 7 Plus görselleri, EarPods kulaklıkları gerçeğe dönüşmez ve Apple bizi şaşırtır.

iPhone 7'lerin En Net Fotoğrafları İnternete Sızdırıldı

iPhone 7'de Home Butonunda Değişiklik

YORUMLAR