iPhone 7, Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

iPhone 7, Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

iOS işletim sisteminin pazardaki payı, Android'e kıyasla oldukça düşük. Ancak marka olarak baktığımızda Apple, diğer tüm Android'lere karşı satış lideri konumunda. Hazırlanan bir rapora göre, iPhone 7 ve 7 Plus dünyanın en popüler akıllı telefonları olmayı başardı.

Özellikle çift kamerası ve optik zoom özelliği ile dikkat çeken iPhone 7 serisi, küresel akıllı telefon kullanım sıralamasında birinci ve ikinci sırada yer alıyor. 2017 yılının ikinci çeyreğinde iPhone 7, kullanıcı sayısı olarak yüzde 16.9'u oluştururken, iPhone 7 Plus ise yüzde 15.1'i oluşturuyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile zirvede olan Apple'ı, Samsung takip ediyor.

Üçüncü ve dördüncü sırada yerini alan Samsung'un amiral gemileri Galaxy S8 ve S8+ sırasıyla yüzde 10,2 ve yüzde 9 kullanım oranlarına sahipler. Akıllı telefonlarda 18:9 ekran formatını başlatan ve kullanıcıların dikkatini çeken Samsung şirketi, kullanıcılara Note 7 faciasını unutturmayı başarmış gibi görünüyor.

Ancak listeyi değiştirebileceği düşünülen ve bu yıl içerisinde çıkış yapması beklenen Samsung Galaxy Note 8 ve Google Pixel 2 gibi bazı telefonlar merakla bekleniyor. Zaman içerisinde Apple'ın tahtınının sallanıp sallanmayacağını göreceğiz.

iPhone 8, Foxconn Üretim Bandında Görüntülendi

iPhone 8'in Tanıtım Tarihi Ertelendi!

YORUMLAR