iPhone 7, Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

iPhone 7, Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!
Ömer Dursun
Ömer Dursun - | Mobil
YORUM YAZ

iOS işletim sisteminin pazardaki payı, Android'e kıyasla oldukça düşük. Ancak marka olarak baktığımızda Apple, diğer tüm Android'lere karşı satış lideri konumunda. Hazırlanan bir rapora göre, iPhone 7 ve 7 Plus dünyanın en popüler akıllı telefonları olmayı başardı.

Özellikle çift kamerası ve optik zoom özelliği ile dikkat çeken iPhone 7 serisi, küresel akıllı telefon kullanım sıralamasında birinci ve ikinci sırada yer alıyor. 2017 yılının ikinci çeyreğinde iPhone 7, kullanıcı sayısı olarak yüzde 16.9'u oluştururken, iPhone 7 Plus ise yüzde 15.1'i oluşturuyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile zirvede olan Apple'ı, Samsung takip ediyor.

Üçüncü ve dördüncü sırada yerini alan Samsung'un amiral gemileri Galaxy S8 ve S8+ sırasıyla yüzde 10,2 ve yüzde 9 kullanım oranlarına sahipler. Akıllı telefonlarda 18:9 ekran formatını başlatan ve kullanıcıların dikkatini çeken Samsung şirketi, kullanıcılara Note 7 faciasını unutturmayı başarmış gibi görünüyor.

Ancak listeyi değiştirebileceği düşünülen ve bu yıl içerisinde çıkış yapması beklenen Samsung Galaxy Note 8 ve Google Pixel 2 gibi bazı telefonlar merakla bekleniyor. Zaman içerisinde Apple'ın tahtınının sallanıp sallanmayacağını göreceğiz.

iPhone 8, Foxconn Üretim Bandında Görüntülendi

iPhone 8'in Tanıtım Tarihi Ertelendi!

YORUMLAR