iPhone 7 Jailbreak'ten Kaçamadı. İşte iOS 10'un Jailbreak'li Hali!

iPhone 7 Jailbreak'ten Kaçamadı. İşte iOS 10'un Jailbreak'li Hali!

iPhone 7 jailbreak olmaktan kurtulamadı. Henüz resmi olarak satışa çıkmasının üzerinden çok geçmemesine rağmen bir iPhone 7 kullanıcısı cihazını jailbreak yaptı. Bu jailbreak işlemi ise tüm dünyada iPhone 7'ye yapılan ilk jailbreak olma unvanına kavuştu.

iPhone 7 jailbreak işlemi:

Bildiğiniz üzere Apple'ın kendi işletim sistemi iOS'un her sürümünde bazı kısıtlamalar yapılıyor. Bu kısıtlamalar genellikle kullanıcıların güvenliği için yapılmakta. Fakat neredeyse tüm iPhone kullanıcıları bu kısıtlamalardan şikayetçi. iPhone 7'yi satın alan Luca Todesco ise herkes gibi düşündü ve iOS 10'un kısıtlandırmalarından kurtulmak için cihazını jailbreak yaptı. İnternette dolaşan ve güvenli olmayan bilgileri kullanmadığını söyleyen Luca Todesco, tamamen kendi çalışmasıyla iPhone 7'yi jailbreak yaptığını da açıkladı. Aşağıdaki resimde de Twitter hesabı üzerinden iPhone 7'yi jailbreak ettiğini söyleyen arkadaşın kanıtı yer alıyor. Fotoğrafta Cydia 1.1.26'nın telefonda yüklü olması jailbreak işlemini doğrulamakta.

Jailbreak'i bilgisi olmayan yapmamalı!

iPhone kullanıcıları arasında oldukça popüler olan jailbreak işlemini bilgisi olmayan yapmamalı. Apple'ın jailbreak yapılmış cihazları garanti dışına çıkardığını hatırlatalım. Luca Todesco isimli arkadaş ise deyim yerindeyse deli cesareti ile yeni aldığı iPhone'u jailbreak yapmış. Yani iPhone 7'nin daha ilk serisi bile tamamen dağıtılmadan Luca Todesco'un telefonu garanti sınırları dışında kaldı.

Jailbreak nasıl yapılır?

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihazının varsa aşağıdaki uygulama ve rehber linkler sayesinde jailbreak işlemini siz de yapabilirsiniz.

Jailbreak'li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Jailbreak'li iPhone ve Jailbreak'siz iPhone Karşılaştırması

YORUMLAR