iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

7 Eylül Türkiye saatiyle 20:00’ı göstermesiyle başlayan WWDC etkinliğinde merakla beklenen yeni iPhone’lar iPhone 7 ve 7 Plus resmi olarak tanıtıldı. Böylelikle "iPhone 7 ne zaman çıkacak?", "iPhone 7 fiyat konusunda yine bizleri üzecek mi?" "Tasarım tarafında ne değişikler oldu?" soruları yanıtını buldu.

Apple’ın resmi Twitter hesabı üzerinden de desteklediği iPhone 7 tanıtımı beklediğimiz üzere 7 Eylül günü akşam saatlerinde iPhone, iPad, Apple TV, Microsoft Edge üzerinden canlı olarak yayınlanmaya başladı. Her zaman olduğu gibi istatistiklerle başlayan etkinlikte sadece yeni iPhone’lar tanıtılmadı ancak en çok bekleneni iPhone 7 olduğundan dikkatler iki cihaz üzerineydi.

Lansmandan önce her iki model için de neredeyse her gün yeni bir sızıntıyla karşılaşmamız heyecanı artırdı. Apple’a en yakın kaynak olarak bilinen KGI’ın da etkinlikten 3 gün önce “iPhone 7 IPx7 sertifikasına sahip olmasıyla suya dayanıklı olacak”, “iPhone 7, 3GB RAM’e sahip olacak”, “iPhone 7 standart kulaklık girişine sahip olmayacak”, “iPhone 7, 32GB, 128GB ve 256GB depolama alanı seçenekleriyle gelecek” gibi pek çok heyecanlandırıcı bilgi aldık. Artık her iki cihaz da resmi olarak karşımızda. Peki iPhone 7 beklentileri karşıladı mı?

iPhone 7 Özellikleri:

iPhone 7 aslında iPhone 6s ile 2017’de tanıtılacak 10. yıl özel iPhone arasında kalmış bir model diyebiliriz. Eğer 6s sahibi iseniz beklemenizi öneririz. Zira cihazda gözle görülür fazla bir değişim yok. Kameranın geliştirilmesiyle çıkıntının daha fazla göze çarpması, kaldırılan kulaklık girişi, biraz yukarı taşınan anten çizgileri dışında eski modelle aralarında hiçbir fark yok. Ancak donanım olarak 6s öncesi model kullanıyorsanız terfi vakti dedirten iyileştirmeler mevcut. Elden geçirilmiş taptic engine destekli yeni home butonu, suya dayanıklılık (IP67), stereo hoparlörler, 12 megapiksel OIS özellikli f/1.8 diyafram aralığına sahip arka kamera ve 7 megapiksel Facetime HD ön kamera, Wireless Earpods (Airpods) kulaklık (klasik kulaklıklar için çevirici çıkıyor), daha güçlü ancak daha az enerji tüketen A10 işlemci, Apple’ın Force Touch algılama sisteminin iyileştirildiğini gösteren yeni sensörler, artırılmış batarya kapasitesi (lansmanda söz edilmese de 1960 mAh) dışında günlük kullanımda 6s ile aralarında “İşte bu!” dedirtecek bir fark yok.

iPhone 7 Fiyatı

Gümüş, roze altın dışında jet black ve black renk seçeneğiyle birlikte 32GB temel modelle (649 dolar) gelen, 128GB (749 dolar) ve 256GB (849 dolar) modelleri bulunan iPhone 7 fiyatı ile Türkiye’deki kullanıcıları yine üzecek gibi. Ancak her zamanki gibi sadece tarifeye ek şekilde oldukça pahalıya satılmayacak. Alternatif olarak iPhone 7 değişim kampanyası sunulacak. Kredi kartına taksit yasağı kaldırılırsa kullanıcıların üçüncü bir seçeneği de olacak.

iPhone 7 Çıkış Tarihi:

iPhone 7 ne zaman çıkacak? sorusunun yanıtını da lansmanda aldık. Cihaz öncelikli olarak Amerika'da 16 Eylül'de satışa sunulacak.

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS 10 Final Ne Zaman Çıkacak?

YORUMLAR