iPhone 7 Patlama Olayının Perde Arkası Ortaya Çıktı

iPhone 7 Patlama Olayının Perde Arkası Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta bir reddit kullanıcısı satın aldığı iPhone 7'yi kargo şirketinden almaya gittiğinde cihazını patlamış bir halde bulunca, olay kısa sürede internette büyük yankı uyandırmıştı. Taşıma sırasında patladığı tahmin edilen telefonun başına gelenler gün yüzüne çıktı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bir reddit kullanıcısına ait iPhone 7'nin patlama haberini sizlere aktarmıştık. Patlama olayı ile ilgili paylaşılan resime bakıldığında telefonun taşıma sırasında patladığı, telefonun kutusunda hasar olmadığı anlaşılıyordu. Geçtiğimiz gün internete düşen yeni resimler, sanılanın aksine iPhone 7'nin durup dururken patlamadığını ortaya koyuyor. 

İlk etapta sadece tek bir fotoğraf ile yayınlanan olayın yeni fotoğrafları Imgur üzerinde ortaya çıktı. Ortaya çıkan resimlere bakıldığında iPhone 7'nin arka kısımdan ağır bir darbe aldığı açıkça anlaşılıyor. Hatta bu darbe o kadar ağır ki, kutunun dışından bile net bir şekilde anlaşılabiliyor. Olayın taşıma sırasında yaşandığı da böylece kesinleşmiş oldu. Kısaca, darbenin arka kısımdan gelmiş olması ve bataryanın da bu bölgede yer alması patlamaya da davet çıkarmış.

Olayın bilinçli ya da bilinçsiz mi yapıldığı henüz bilinmiyor ancak, iPhone 7 bu işten aklandı diyebiliriz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Neden Bu Kadar Çok Satıyor?

Apple iPhone 7 Serisinde Kulaklık Girişinden Neden Vazgeçti?

Cebinizdeki iPhone’u Yeni iPhone 7 ile Değiştirmemeniz İçin 8 Sebep

YORUMLAR