iPhone 7 Plus ile Batarya ve Depolama Alanı Sorunu Ortadan Kalkıyor

iPhone 7 Plus ile Batarya ve Depolama Alanı Sorunu Ortadan Kalkıyor

Apple’ın Eylül 2016’da tanıtacağı kuvvetle muhtemel yeni iPhone’ları iPhone 7 ve 7 Plus hakkında dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Söylentiler gerçeğe dönüşürse yeni iPhone’ların tanıtılmasıyla birlikte kullanıcıların en çok şikayet ettiği depolama ve batarya sorunu tamamen ortadan kalkacak.

iPhone 7 ve 7 Plus’ın tanıtılmasına oldukça uzun süre var ancak gün geçmiyor ki yurt dışı kaynaklardan yeni bilgiler almayalım. Bu seferki sızıntı iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği iki sorunu çözüyor. Çinli medya sitesi MyDrivers’a göre iPhone 7 Plus, 3100 mAh’lik batarya ve 256GB dahili depolama alanı ile gelebilir.

iPhone 6 Plus’da 2915 mAh’lik batarya, 6s Plus’da da 2750 mAh’lik batarya olduğunu hatırlarsak pilin kapasitesinin 3100 mAh’ çıkarılması bir hayal değil ancak yeni modelde Apple’ın “A10 işlemcisi daha az güç tüketiyor” ifadesini kullanarak bataryada kısıntıya gitme durumu da var. Ancak her halukarda Plus modelini tercih edenler yine uzun kullanım süresinin keyfini sürecekler. Depolama alanına gelecek olursak; iPhone’lara 4K video çekimi gelmesi ve artık günümüzde oyun ve uygulamaların fazla yer kaplamasıyla birlikte 16GB modelle yaşamak oldukça zor olmasına karşın 6s modellerinde alt seçenek 16GB idi. Söylentilere göre iPhone 7 ve 7 Plus’la 16GB modele elveda diyebiliriz. Gönül ister ki 32GB veya 64GB alt model olsun ancak söz konusu firma Apple olunca tahmin etmek oldukça güç. Öte yandan yeni iPhone’larla birlikte maksimum depolama alanının 256GB’a yükseltileceği dedikodusu var ki bu gerçeğe dönüşse dahi ülkemizde hiçbir anlam ifade etmiyor. Şu anda 128GB iPhone 6s Plus Apple Store üzerinden 4299 TL gibi çoğumuz için uçuk bir fiyata satılıyor ve iPhone 7 Plus’ın 256GB modeli olursa fiyatını hayal bile etmek mümkün değil.

iPhone 7 ve iPhone 6c Serisi İnanılmaz Özellikler Taşıyacak

YORUMLAR