iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 6s’te umduğunu bulamayan kullanıcılar için büyük gün geldi. iPhone 7 ve 7 Plus, Türkiye saatiyle 20:00’da başlayan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda resmi olarak tanıtıldı. Cihazın tanıtılmasıyla “iPhone 7 Plus renkleri ne olacak?”, “iPhone 7 Plus ekran boyutu ne olacak?”, “iPhone 7 Plus nasıl olacak? gibi kullanıcıların merak ettiği sorular da yanıtını buldu.

Apple’ın Twitter, iOS cihazlar, Apple TV ve Microsoft Edge tarayıcısı üzerinden canlı olarak yayınladığı 7 Eylül WWDC etkinliğinde en dikkat çeken cihazlar hiç şüphesiz ki iPhone 7 ve büyük modeli iPhone 7 Plus oldu. Cihazın donanımı, tasarımı, hatta işlemci performansı hakkında tanıtım gününe kadar pek çok sızıntıyla karşılaştık ve sıcağı sıcağına sizlerle paylaştık. Beklediğimiz cihaz artık resmi olarak tanıtıldı ve tüm öne çıkan özellikleri, merak uyandıran tasarımı ortaya çıktı. Peki hali hazırda iPhone 6 Plus veya 6s Plus kullanıcıları iPhone 7 Plus’a geçmeli mi? Yükseltme gerektirecek kadar etkileyici bir değişiklik var mı?

iPhone 7 Plus Özellikleri:

Aslını sorarsanız tasarım tarafında anten çizgilerinin yukarı taşınması, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması, ana ekran tuşunun 3D touch desteği kazanması, çift kamerasının olması (sinir bozucu çıkıntı hala mevcut) gibi ufak oynamalar dışında harika olmuş dedirten bir değişiklik yok. Sanırız Apple köklü tasarım değişikliğine 2017 10. yıl özel iPhone’da gidecek. Tasarımı bir kenara bırakıp donanım tarafına döndüğümüzde bellekten depolama alanına, kameradan kullanıcıların deyimiyle çıt çıt eden ana ekran düğmesine en çok şikayet edilen noktaların elden geçirildiğini görüyoruz. Taptic Engine destekli yeni home butonu, 12 megapiksel çift arka kamera (10x digital zoom, biri geniş açı diğeri telephoto) ve 7 megapiksel Facetime HD, 3GB RAM, 16GB modelin kaldırılıp 32GB’a geçilmesi, stereo hoparlörler, IP67 sertifikaya sahip olmasıyla su ve toza dayanıklılık (6s Plus’da bunun sinyalleri verilmişti), Wireless Earpods (Airpods) kulaklık, (klasik kulaklıklar için çevirici çıkıyor) 3D Touch’ı öne çıkaran yeni sensörler, en önemlisi de bataryanın artırılması (Apple açıklamasa da 2910 mAh olduğu tahmin ediliyor), tabii ki daha güçlü işlemci (A10 bildiğiniz üzere ) iPhone 7 Plus’a geçmek için yeterli sebepler arasında.

iPhone 7 Plus Çıkış Tarihi:

Altın, gümüş, roze altına ek olarak jet black ve black renkleri ile bizleri karşılayan iPhone 7 Plus da iPhone 7 gibi 32GB, 128GB ve 256GB depolama alanı sunuyor. Cihazın çıkış tarihi tahmin edeceğiniz üzere Amerika için bu ayın ikinci haftası iken Türkiye’ye henüz bilmiyoruz.

iPhone 7 Plus Fiyatı:

iPhone 7 Plus Türkiye fiyatı tahmin edeceğiniz üzere oldukça yüksek. 32GB model için 769 dolardan başlıyor. 128GB (849 dolar) ve 256GB (949 dolar) modelleri de bulunmakta. Operatörler aracılığıyla alırsanız bu fiyat daha da yükseliyor ancak cihazı satın almayı düşünüyorsanız acele etmemenizi, iPhone 7 değişim kampanyasının detaylarını beklemenizi öneririz.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iOS 10 Final Ne Zaman Çıkacak?

YORUMLAR