iPhone 7 Plus, 3 GB RAM Taşıyor, İşte Test Sonucu

iPhone 7 Plus, 3 GB RAM Taşıyor, İşte Test Sonucu

Apple'ın dün düzenlediği büyük bir etkinlikle tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tüm dünyayı etkisinde bırakmayı başardı. Etkinliğin üzerinden saatler geçmesine rağmen hala iPhone 7 Plus'ın kaç GB RAM'e sahip olacağı tartışılıyor.

Apple'ın dün akşam düzenlediği etkinlikte iPhone 7 Plus'ta 3 GB RAM olacağını söylenmesine rağmen bazı kaynaklar bu bilgiyi yalanladı. Apple ile alakalı yaptığı tahminlerle iddialı olan bu kaynaklar, iPhone 7 Plus'ın 3 GB RAM ile gelmesinin mümkün olmayacağını iddia ediyordu. Tanıtım tarihinden önce de tartışmalara neden olan iPhone 7 Plus'ın RAM miktarı artık kesinleşti. Bu bilgiyle birlikte iPhone 7 Plus hakkında yapılan tüm tahminler boşa çıktı.

iPhone 7 Plus Kaç RAM?

Apple'ın etkinliğinden sonra iPhone 7 Plus ile yapılan Geekbench testinde iPhone 7 Plus'ın resmi RAM miktarı gözüktü. Yapılan performans testi ile birlikte artık iPhone 7 Plus'ta kesin olarak 3 GB RAM bulunacak. Apple'ın yeni telefonuna koyduğu birçok yeni özellikten dolayı 3 GB RAM'in ihtiyacı ancak karşılayacağı söyleniyor. Özellikle iPhone 7 Plus'ın çift kameraya sahip olmasından dolayı çok fazla belleğe ihtiyaç duyması bekleniyor. Bu yüzden 3 GB RAM iPhone 7 Plus için tam kararında olmuş.

 iPhone 7 Plus Performans Testi

Geekbench uygulamasıyla yapılan ve tüm iOS işletim sistemine sahip cihazların performansını kıyaslayan teste iPhone 7 Plus lider oldu. iPhone 7 Plus, A10 işlemcisiyle birlikte en yüksek performansa sahip Apple ürünü unvanına erişti. iPhone 7 Plus, geçmiş dönemin en başarılı cihazı olarak nitelendirilen iPad Pro'yu bile geçmeyi başardı. Siz iPhone 7 Plus hakkında ne düşünüyorsunuz?

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Watch 2 Tanıtıldı. İşte Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi 

YORUMLAR