iPhone 7 Şarj Süresi Hayal Kırıklığı Yarattı

iPhone 7 Şarj Süresi Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemileri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus güçlü A10 Fusion işlemcileri, kaliteli kameraları ve suya dayanıklı tasarımlarıyla dikkat çekiyordu. iPhone 7 şarj süresi ise merak konusuydu. Bir telefon ne kadar yüksek donanımsal özelliklere sahip olursa olsun, o telefonun pil ömrü düşükse bu özelliklerden faydalanamıyor, telefonumuzun keyfini çıkaramıyoruz. Günün sonu gelmeden şarjı biten telefonumuzu şarja taktıktan sonra ne kadar süre beklememiz gerektiği de önemli bir nokta; özellikle de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için. Çünkü bu yeni telefonlarda kulaklık girişi yer almıyor. Eğer kulaklılıklarınızı takarak müzik dinliyor, video seyrediyor veya oyun oynuyorsanız iPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ınıza ek bir aparat satın almadan telefonunuzu şarj ederken kulaklıklarınızı kullanamıyorsunuz.

Teknoloji dünyasının en köklü kaynaklarından biri olan AnandTech tarafından yapılan bir incelemede iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın şarj süresi serinin önceki telefonlarıyla ve rakipleri olan Android amiral gemileriyle kıyaslandı. Çıkan tabloda sonuçlar çok tatmin edici görünmüyor:

Görüldüğü üzere iPhone 7, iPhone 6S, iPhone 6, iPhone SE, LG G5, Galaxy Note 7, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve HTC 10 gibi telefonlardan daha uzun sürede şarj oluyor. Üstelik Galaxy S7 ve iPhone 7 arasında 1 saatten fazla bir şarj süresi farkı var. iPhone 7 Plus'ın durumu ise daha da kötü, daha büyük ekranlı iPhone 7 Plus listede sondan 4. sırada.

Bu tablo Apple'ın artık hızlı şarj teknolojisine geçmesi gerektiğinin sinyallerini veriyor. Özellikle de kulaklık çıkışı kaldırılmışken.

iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

Google Pixel ve Apple iPhone 7 Karşılaştırması

YORUMLAR