iPhone 7 Şimdiye Kadar Üretilmiş En İyi Akıllı Telefon İşlemcisine Sahip Olacak

iPhone 7 Şimdiye Kadar Üretilmiş En İyi Akıllı Telefon İşlemcisine Sahip Olacak

iPhone pazarlama stratejilerinden en önemlisi ürün tanıtılmadan önce yayılan dedikodu ve sızıntıların doğru maniple edilmesi. Şimdi de iPhone 7 serisinin dünyanın en hızlı işlemcisine sahip olacağı dedikoduları ortalığı kasıp kavuruyor.

iPhone 7’nin şimdiye kadar üretilen iPhone’lar arasında kaportasının altında en fazla değişiklik yapılmış cihaz olacağı konuşuluyor. Teknolojik kulislerde İşlemcisinin ve RAM konfigürasyonunun tamamen değişeceği dedikoduları dolaşıyor. Bu değişikliklerinde iPhone 7 serisini dünyanın en hızlı telefonu yapacağı iddia ediliyor.

Özellikle Samsung ve TMSC gibi iki büyük işlemci üreticisi ile çalışan Apple’ın bu sene Samsung’u bir kenara bırakarak TMSC ile yoluna devam edeceği görüşü piyasaya hakim durumda. Bu durumda A10 işlemcisinin tek üreticisinin Tayvanlı üretici TMSC olacağı kesinlik kazanmış olmasa da, yüksek bir olasılık.  

Diğer yandan Digitimes’ın raporuna göre, TMSC’nin 7nm yongaları iPhone 7 için üretim bandına yerleştirdiği kesin görünüyor. Bir diğer kaynağa göre aynı işlemci şablonu üzerinde Samsung’da çalışıyor. 7nm işlemcilerin iPhone 7’yi oldukça güçlü kılacağı da konuşuluyor.

Bu yazdıklarımızın hepsi şimdilik birer söylentiden ibaret. iPhone 7 kaportasının altında ne gibi değişiklikler yapacağını henüz açıklamış değil. Net bilgilerin ise Eylül ayından önce gelmeyeceğini biliyoruz. 

iPhone 7'de Neler Olmasını İsterdik

Koyu Mavi Renkli iPhone 7Konsepti Büyülüyor

Şimdiye Kadarki En FantastikiPhone 7 Konsepti

YORUMLAR