iPhone 7 Tek Bir Yenilikle Büyük Hayal Kırıklığı Yaratacak

iPhone 7 Tek Bir Yenilikle Büyük Hayal Kırıklığı Yaratacak

CNBC, the Wall Street Journal ve Reuters ajanslarının verdiği haberlere göre bu sene iPhone 7 sızıntılarda yansıltıldığı gibi beklentileri karşılayabilecek "süper" bir cihaz olmayacak.

ABD’de yayınlanan haberler Apple severlerin iPhone7’yi bu sene heyecanla nefeslerini tutup beklememelerini öğütlüyor. Güvenilir kaynaklardan alınan haberlere göre iPhone 7’deki en büyük değişiklik sadece kulaklık girişinin kalkması olacak.

Sosyal medyada hızla yayılan bu haberin içinde elbette bazı detaylar da mevcut. Bu detaylara göre Apple’ın her zamanki gibi güçlü bir PR ve sunumla sahneye çıkaracağı iPhone 7, aslında hiçbir yenilik taşımayacak ve tam manasıyla iPhone 6s’in ikiz kardeşi gibi olacak. Standart çıkışların ortadan kaldırılması ya da değiştirilmesi Apple’ın büyük bir yenilikmiş gibi sunduğu durumlardan biri. “Bakın biz süper bir şey yaptık” tadında sunulan bu giriş değişikliklerine Macbook Air ve DVD sürücü stratejisinden de aşinayız.

Apple iPhone 7 kulaklığı nasıl olacak?

3.5mm kulaklığın iptal edilmesiyle bir miktar daha incelecek olan iPhone 7’nin tek yeniliği bu olacak. Ancak bu durum cihazı şarj ederken müzik dinleyemeyeceğiniz anlamına geliyor bu yüzden Apple bir adaptör geliştirdi ancak bu adaptör kutudan çıkmayacak. Bu söylentiler de Apple severleri bir hayli üzüyor.

Apple bu haberler karşısında durumu kabullenmiş görünüyor. Çünkü şirket 2017’de iPhone’un 10’uncu yılını kutlayacağı için bütün yenilikleri 2017 modeli iPhone için yapacağını yarım ağızla da olsa açıkladı. 2017 model iPhone için OLED ekran düşünüldüğü ve fiziksel “home” tuşunun kaldırılacağı da dolaşan söylentiler arasında. Öte yandan Apple iPhone’larda 24 ayda bir büyük değişiklikler yapmayı prensip edindiği için iPhone 7 beklentilerini gerçekten düşük tutmakta fayda var. 

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayacak

iPhone 7 Arkadan Göründü

iPhone 7 Üretimi 4.7 İnçlik Ekran Modeliyle Başladı

YORUMLAR