iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Daha İyi Kamera ve Pil Ömrüne Odaklanıyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Daha İyi Kamera ve Pil Ömrüne Odaklanıyor

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 7'nin tanıtılmasına sadece birkaç hafta kaldı. Birçok uzmanın ifade ettiği üzere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın diğer amiral gemilerine göre çok daha heyecan verici olduğu yönünde değerlendirmeler geliyor. 2012 yılından yani iPhone 5'ten bu yana her senenin Eylül ayında yeni bir telefonla karşımıza çıkan Apple'ın iPhone 7'yi de Eylül ayında piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Peki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hangi özellikleriyle daha fazla ön plana çıkacak? İddialara göre daha iyi kamera ve pil ömrü yeni akıllı cihazlarda odaklanan ana unsurlar olacak.

Apple bu sene iki farklı iPhone 7 modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. iPhone 7'de standart özelliklerin biraz geliştirilerek piyasaya sunulacağı iddiası tazeliğini korurken, iPhone 7 Plus'ın kamerası açık ara ön plana çıkıyor. iPhone 7 Plus'ta çift kamera ve geliştirilmiş sensörler ile birlikte OIS teknolojisi yer alacak. Kameranın sarsıldığı zamanlarda kendisini dengeleyerek düzgün fotoğraflar çekmenizi sağlayan bu teknoloji Apple'ın odaklandığı ana unsurların başında geliyor. iPhone 6S ile (f/2.2) karşılaştırıldığında diyaframın f/1.9 olacağını da unutmayalım.

İkinci ana unsur bataryada da Apple'ın kullanıcılara vaat ettiği bir takım geliştirmeler söz konusu. Ön incelemeler iPhone 7 ile birlikte gelecek A10 çipinin yüzde 20-30 arası bir performans sıçrayışına neden olacağını söylüyor. Bataryayı iPhone 7'lerde 1960 mAh'e çıkaracak teknoloji devinin, iPhone 7 Plus'da bunu 2910 mAh yapacağı da iddialar arasında yer alıyor. 

Şimdilik ne söylesek eksik kalacağından iddiaları sizlerle paylaşmaktan başka şansımız yok. Daha önceden sızdırıldığına göre de 12 Eylül tarihini beklemek zorundayız.

iPhone 7 Rakip Telefonları Birer Birer Yok Edecek!

iPhone 7 Kamerasına Sürpriz Bir Özellik Gelebilir

YORUMLAR